Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher Explorer 200P / HEQ5 Pro SynScan GoTo (200/1000 f/5) je jedna z najuniverzálnejších zostáv v hobby astronómii. Kombinuje silnú 8" Newtonovu optiku s presnou HEQ5 Pro GoTo montážou, čím vytvára systém vhodný pre seriózne vizuálne pozorovanie aj reálny vstup do astrofotografie.
Deep-sky pozorovanie, galaxie, hmloviny, hviezdokopy, planéty, Mesiac, pokročilé vizuálne použitie, prvá seriózna astrofotografia a dlhodobý univerzálny astronomický systém.
Explorer 200P na HEQ5 Pro patrí medzi najrozumnejšie univerzálne riešenia: dostatočne silný na seriózne deep-sky, dostatočne kontrastný na planéty a zároveň schopný zvládnuť prvé skutočne kvalitné astrofotografie.
Pre dlhé expozície sa odporúča autoguiding, coma corrector a presná polárna alignácia. Ide o systém, ktorý vie rásť spolu s používateľom.
Sky-Watcher Explorer 200/1000 HEQ5 Pro GoTo – 8″ f/5 Newton na robustnej HEQ5 montáži pre seriózny vizuál aj vstup do astrofotografie
| Typ | Newtonov reflektor |
| Apertúra | 200 mm (8″) |
| Ohnisková vzdialenosť | 1000 mm |
| Svetelnosť | f/5 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,58″ |
| Limitná magnitúda | 13,3 mag |
| Svetelný zisk | 820× oproti voľnému oku |
| Max. praktické zväčšenie | 400× |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Veľmi dobré |
| Galaxie | Výborné |
| Hmloviny | Výborné |
| Univerzálnosť | Jedna z najsilnejších v triede |
| Primárne zrkadlo | Parabolické |
| Sekundár | Planárny |
| Kolimácia | Áno |
| Konštrukcia | Plný tubus |
| Hmotnosť tubusu | 8,8 kg |
| Typ | 2″ Crayford |
| Gear reduction | Nie |
| T2 závit | Áno |
| Adaptácia | 1,25″ + 2″ |
| Určenie | Vizuál + DSLR |
| Typ | Rovníková HEQ5 Pro |
| GoTo | Áno |
| Nosnosť | 14 kg |
| Motory | Stepper |
| Databáza | 42 000 objektov |
| Softvér | SynScan |
| Polar finder | Áno |
| Statív | Oceľový |
| Priemer nôh | 45 mm |
| Celková hmotnosť | 26,5 kg |
| Prepravná hmotnosť | 43 kg |
| Stabilita | Veľmi dobrá |
| Okuláre | 25 mm + 10 mm |
| Barlow | 2× |
| Hľadáčik | 9×50 |
| Protizávažia | 2 ks |
| Vizuál | Excelentný |
| Deep-sky | Výborné |
| Planetárne pozorovanie | Veľmi dobré |
| Astrofotografia | Áno (silný vstup) |
| Začiatočníci | Áno, ak chcú rásť |
| 8″ apertura | Silný univerzálny výkon |
| HEQ5 Pro | Seriózna montáž |
| GoTo | Áno |
| Pomer výkon / možnosti | Jedna z najlepších zostáv |
200/1000 na HEQ5 Pro je často považovaný za jeden z najlepších „all-round“ teleskopov – zvládne vizuál, deep-sky aj reálny vstup do pokročilejšej fotografie.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu