Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Newtonov teleskop SkyWatcher Explorer-200PDS (200/1000) na montáži EQ5 je výkonný a univerzálny astronomický prístroj navrhnutý pre náročných amatérskych astronómov, ktorí hľadajú špičkový výkon pri vizuálnom pozorovaní aj astrofotografii. Vďaka 200 mm apertúre, rýchlej svetelnosti f/5 a dvojrýchlostnému výťahu ponúka detailné zobrazenie galaxií, hmlovín, planét aj Mesiaca.
Pozorovanie deep-sky objektov, galaxií, hmlovín, hviezdokôp, Mesiaca a planét, astrofotografia nočnej oblohy, pozorovanie dvojhviezd a univerzálne astronomické využitie pre pokročilých používateľov.
SkyWatcher Explorer-200PDS kombinuje vysokú svetelnosť, kvalitnú optiku a presné ostrenie do univerzálneho systému vhodného na roky používania. Výborne zvláda detailné pozorovanie planét, Mesiaca aj vzdialených deep-sky objektov a zároveň ponúka ideálne podmienky pre seriózne astrofotografické využitie.
Presné optické parametre, možnosti rozšírenia montáže, kompatibilné príslušenstvo a kompletné technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Newtonov reflektor s rýchlou optikou f/5, dvojrýchlostným Crayfordovým výťahom a stabilnou paralaktickou montážou EQ5
| Typ optiky | Reflektor |
| Konštrukcia | Newton |
| Kolimácia zrkadiel | Áno |
| Priemer objektívu | 200 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 1000 mm |
| Svetelnosť | f/5 |
| Dosah hviezdnej magnitúdy | do 14 mag |
| Dĺžka tubusu | cca 1 m |
| Hmotnosť tubusu | menej ako 10 kg |
| Typ výťahu | 2" dvojrýchlostný Crayford |
| Jemné zaostrovanie | 1:10 |
| Kompatibilita príslušenstva | 2" príslušenstvo |
| Typ montáže | Paralaktická |
| Konštrukcia montáže | EQ5 |
| Jemné pohyby v osiach | Áno |
| Hodinový pohon | Voliteľný |
| Dvojosový motorový pohon | Voliteľný |
| GoTo systém | Voliteľný |
| Databáza GoTo | 42 900 objektov |
| Polárny hľadáčik | Možnosť inštalácie |
| Hmotnosť hlavy montáže | 5 kg |
| Materiál | Oceľ |
| Priemer nôh | 45 mm |
| Hmotnosť statívu | 5,7 kg |
| Hľadáčik | 9x50 achromatický, pružinové uchytenie |
| Okulár | 28 mm Apex |
| Protizávažia | 2 × 5 kg |
| Astrofotografia | Áno |
| Deep-sky fotografia | Áno |
| Mesiac a planéty | Áno |
| Galaxie a hmloviny | Áno |
| Dvojhviezdy | Áno |
| Záruka pre spotrebiteľa | 3 roky |
| Kód produktu | SWN2001mfeq5 |
Technické údaje spracované striktne podľa poskytnutého datasheetu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu