Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Newtonov teleskop SkyWatcher Explorer 150P NEQ-3 Pro SynScan GoTo N 150/750 je univerzálny astronomický systém, ktorý spája vysoký optický výkon, mobilitu a automatizované GoTo ovládanie do cenovo dostupného riešenia pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov. Vďaka 150 mm apertúre, rýchlej f/5 optike a motorizovanej montáži umožňuje detailné pozorovanie deep-sky objektov aj pohodlný vstup do astrofotografie.
Pozorovanie galaxií, hmlovín, hviezdokôp, Mesiaca a planét, automatizované GoTo vyhľadávanie objektov, začiatky v astrofotografii a univerzálne astronomické využitie v teréne.
SkyWatcher Explorer 150P NEQ-3 Pro SynScan GoTo ponúka výborný kompromis medzi výkonom, jednoduchosťou používania a technologickou výbavou. Spája kvalitnú optiku s automatizovaným navádzaním, čo výrazne uľahčuje orientáciu na oblohe a poskytuje ideálne podmienky pre rozvoj vizuálnych aj fotografických skúseností.
Presné optické parametre, možnosti GoTo systému, obsah balenia a kompletné technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Newtonov reflektor 150/750 mm s montážou EQ3 Pro SynScan GoTo, parabolickým zrkadlom a hliníkovým statívom pre vizuálne pozorovanie aj automatizované sledovanie objektov
| Typ optiky | Reflektor |
| Konštrukcia | Newton |
| Konštrukcia tubusu | Plný tubus |
| Primárne zrkadlo | Parabolické |
| Sekundárne zrkadlo | Planárne |
| Kolimácia | Áno |
| Ventilácia primárneho zrkadla | Nie |
| Priemer objektívu | 150 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 750 mm |
| Svetelnosť (f/) | f/5 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,77 |
| Limitná magnitúda | 12,7 |
| Svetelná kapacita | 459× |
| Max. využiteľné zväčšenie | 300× |
| Hmotnosť tubusu | 5 kg |
| Typ výťahu | Crayford |
| Pripojenie okulára | 2" |
| Závit pre kameru | T2 |
| Jemné zaostrovanie | Bez jemného prevodu |
| Typ montáže | Paralaktická |
| Konštrukcia montáže | EQ3 Pro SynScan |
| GoTo systém | Áno |
| Metóda ustavenia | 2-hviezdové, najjasnejšia hviezda |
| Databáza objektov | 42 900 |
| Presnosť | 1 |
| Ručný ovládač | SynScan |
| Sledovacie rýchlosti | Siderická, solárna, lunárna |
| Softvér | SynScan |
| Rozhranie | USB 2.0 |
| Nosnosť | 5 kg |
| Napájanie | 12 V |
| Spotreba energie | 2000 mA |
| Hmotnosť montáže | 13,9 kg |
| Typ | Statív |
| Materiál | Hliník |
| Odkladacia plošina | Áno |
| Výškovo nastaviteľný | Áno |
| Barlow šošovka | 2× |
| Okuláre 1,25" | 25 mm, 10 mm |
| Hľadáčik | 6x30 |
| Adaptér okulára | 1,25" a 2" |
| Lišta | Vixen-Style |
| Objímky tubusu | Áno |
| Protizávažia | 2 ks |
| Prepravná hmotnosť | 27,5 kg |
| Mesiac a planéty | Áno |
| Hmloviny a galaxie | Áno |
| Pozorovanie prírody | Nie |
| Pozorovanie Slnka | Nie (iba s vhodným slnečným filtrom) |
| Observatóriá | Nie |
| Séria | EQ-3 |
Technické údaje spracované striktne podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu