Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Omegon Astrograph 150/420 f/2,8 s montážou iOptron CEM40 predstavuje extrémne výkonný set pre astrofotografiu. Vďaka ultra svetelnej optike zachytíte detailné snímky vesmíru v rekordne krátkom čase – projekty, ktoré by inak trvali niekoľko nocí, zvládnete za jedinú noc.
Ultra rýchla optika umožňuje fotografovanie s minimálnymi expozičnými časmi.
Hyperbolické zrkadlo a integrovaný korektor zabezpečujú perfektný obraz.
Optika je optimalizovaná pre moderné kamery s vysokým rozlíšením.
Carbónová konštrukcia minimalizuje teplotné zmeny a udržuje stabilný fokus.
Mikrofokus je nevyhnutný pre extrémne svetelné systémy.
Pripojenie je rýchle a kompatibilné s väčšinou astro kamier.
Stabilná a presná montáž pre náročnú astrofotografiu.
Moderné technológie uľahčujú nastavenie a používanie.
Premyslený dizajn zaručuje pohodlné používanie aj v teréne.
Omegon Astrograph 150/420 s montážou CEM40 je ideálny set pre serióznu astrofotografiu. Kombinuje extrémny výkon, presnosť a moderné technológie, vďaka ktorým dosiahnete profesionálne výsledky pri fotografovaní vesmíru.
Extrémne svetelný 6" (150 mm) Newton astrograph zo série Pro Astrograph s f/2.8 optikou. Určený predovšetkým pre pokročilých astrofotografov, ktorí chcú maximálne krátke expozičné časy a široké pole.
| Typ | Reflektor |
| Konštrukcia | Newton (astrograph) |
| Apertúra | 150 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 420 mm |
| Svetelnosť | f/2.8 |
| Rozlíšenie | 0,92" |
| Limitná magnitúda | 12,7 mag |
| Zber svetla | 460× oproti oku |
| Max. zväčšenie | 300× |
| Hlavné zrkadlo | Hyperbolické |
| Sekundárne zrkadlo | Ploché (Ø 70 mm) |
| Korektor | Integrovaný |
| Voľná apertura | 64 mm |
| Materiál | Karbon |
| Dĺžka | 450 mm |
| Priemer | 200 mm |
| Hmotnosť | 5 kg |
| Konštrukcia | Plný tubus |
| Typ | Zahnstange (rack & pinion) |
| Pripojenie | 1,25" |
| Jemné ostrenie | Áno |
| Backfocus | 55 mm |
| Závit pre kameru | M48 |
| Typ | Paralaktická (CEM) |
| GoTo | Áno |
| Lišta | Vixen-Style |
| Korektor | Integrovaný |
| Rohrschellen | Áno |
| Transportný kufor | Áno |
| Tragegriff | Áno |
| Astrofotografia | Áno (vynikajúca) |
| Deep-sky objekty | Áno (široké pole) |
| Mesiac a planéty | Áno |
| Pozorovanie prírody | Nie |
| Začiatočníci | Nie |
| Pokročilí | Áno |
| Hvezdárne | Nie |
| Extrémna svetelnosť | f/2.8 – veľmi krátke expozície |
| Integrovaný korektor | Bez potreby ďalších doplnkov |
| Karbonový tubus | Minimálna tepelná rozťažnosť |
| Široké zorné pole | Ideálne pre hmloviny |
| Náročné nastavenie | Citlivé na kolimáciu |
| Vizualita | Primárne určené na fotografiu |
| Formát okulárov | Len 1,25" |
Špičkový astrograph pre pokročilých astrofotografov. Vďaka extrémnej svetelnosti a integrovanému korektoru umožňuje zachytiť detailné snímky deep-sky objektov v minimálnom čase.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu