Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher Skyliner-250PX Dobsonian (254/1200) je výkonný 10" Newtonov reflektor s Pyrex parabolickým zrkadlom, navrhnutý pre používateľov, ktorí chcú veľkú apertúru, vysoký vizuálny výkon a klasickú jednoduchosť Dobson systému za veľmi priaznivú cenu. Predstavuje jednu z najlepších možností pre seriózny vstup do deep-sky astronómie.
Deep-sky vizuálne pozorovanie, galaxie, hmloviny, guľové hviezdokopy, detailné pozorovanie Mesiaca a planét, dvojhviezdy, rodinné pozorovanie a pokročilá amatérska astronómia.
Skyliner-250PX je často označovaný za ideálny kompromis medzi cenou, výkonom a praktickosťou. Ponúka dramaticky lepší vizuálny výkon než malé teleskopy, pričom zostáva stále relatívne jednoducho prenosný a používateľsky prístupný.
Vďaka 2" fokuseru a kvalitnej optike je možné teleskop ďalej rozširovať o širokouhlé okuláre a ďalšie príslušenstvo podľa úrovne skúseností používateľa.
254/1200 mm Dobson Newton – klasický 10″ teleskop pre výborný deep-sky výkon a univerzálne vizuálne pozorovanie
| Typ | Newtonov reflektor |
| Montáž | Dobson |
| Apertúra | 254 mm (10″) |
| Ohnisková vzdialenosť | 1200 mm |
| Svetelnosť | f/4,8 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,55″ |
| Max. praktické zväčšenie | 600× |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Veľmi dobré |
| Hmloviny | Výborné |
| Galaxie | Výborné |
| Guľové hviezdokopy | Výborné |
| Široké pole | Áno |
| Deep-sky optimalizácia | Áno |
| Planetárne použitie | Áno |
| Odporúčané okuláre | Kvalitné Plössl / širokouhlé |
| Typ | Manuálny Dobson |
| Stabilita | Veľmi vysoká |
| Jednoduchosť použitia | Výborná |
| Elektronika | Nie |
| Hmotnosť tubusu | 13 kg |
| Hmotnosť Rockerboxu | 12 kg |
| Celková hmotnosť | 25 kg |
| Prepravná hmotnosť | 32 kg |
| Začiatočníci | Áno |
| Pokročilí | Áno |
| Dark-sky | Výborné |
| Astrofotografia | Nie primárne |
| Pomer cena / výkon | Výborný |
| Mobilita | Lepšia než 12″ modely |
| Deep-sky výkon | Veľmi silný |
| Univerzálnosť | Planéty + deep-sky |
254/1200 Dobson je často považovaný za jednu z najlepších veľkostí pre amatéra – výrazný výkon, stále rozumná manipulácia a výborný pomer cena/výkon.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu