Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher Skyliner FlexTube BlackDiamond 200 mm GoTo Dobsonian je kompaktný, no výkonný 8" teleskop, ktorý kombinuje klasickú apertúru vhodnú pre seriózne astronomické pozorovanie s moderným SynScan GoTo systémom, automatickým trackingom a praktickou skladacou FlexTube konštrukciou. Predstavuje ideálny vstup do sveta väčších GoTo Dobsonov.
Deep-sky vizuálne pozorovanie, galaxie, hmloviny, guľové hviezdokopy, detailné pozorovanie planét a Mesiaca, verejné pozorovania, rodinná astronómia a základná planetárna / lunárna fotografia.
8" FlexTube GoTo BlackDiamond ponúka veľmi atraktívnu kombináciu výkonu, jednoduchosti a automatizácie. Je dostatočne silný na seriózne pozorovanie, no zároveň stále praktický na transport a vhodný aj pre menej skúsených používateľov.
Vyžaduje 12V napájanie. Pre DSLR použitie je potrebný kompatibilný T2 adaptér podľa bajonetu fotoaparátu.
Sky-Watcher Skyliner FlexTube 203/1200 SynScan GoTo Dobson – 8″ inteligentný Dobson pre začiatočníkov aj pokročilých
| Typ | Newtonov reflektor |
| Konštrukcia | FlexTube / Truss Tube |
| Apertúra | 203 mm (8″) |
| Ohnisková vzdialenosť | 1200 mm |
| Svetelnosť | f/5,9 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,57″ |
| Limitná magnitúda | 13,3 mag |
| Svetelný zisk | 841× oproti voľnému oku |
| Max. praktické zväčšenie | 406× |
| Primárne zrkadlo | Parabolické |
| Tube typ | FlexTube |
| Hmotnosť tubusu | 11 kg |
| Výhoda | Kompaktnejšie skladovanie a transport |
| Typ | Crayford |
| Priemer | 2″ |
| Určenie | Širokouhlé aj planetárne okuláre |
| Typ montáže | Dobson GoTo |
| Riadenie | SynScan + hand paddle |
| Databáza | 42 900 objektov |
| GoTo | Áno |
| WiFi | Áno |
| USB | USB 2.0 |
| Napájanie | 12 V |
| Spotreba | 1700 mA |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Výborné |
| Galaxie | Veľmi dobré |
| Hmloviny | Veľmi dobré |
| Astrofotografia | Neodporúčaná |
| Začiatočníci | Áno – veľmi vhodné |
| Pokročilí | Áno |
| Mobilita | Veľmi dobrá na Dobson |
| Dark-sky | Výborné |
| Jednoduchosť | Dobson + GoTo + WiFi |
| Prenosnosť | Výborná |
| Planetárny výkon | Silný |
| Pomer cena / výkon | Výborný |
203/1200 FlexTube GoTo je jeden z najpraktickejších inteligentných Dobsonov – výrazne jednoduchší než veľké 10″+ modely, no stále veľmi schopný.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu