Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher Heritage 150/750 FlexTube Dobsonian je mimoriadne populárny kompaktný stolový Newtonov teleskop, ktorý spája výborný optický výkon 150 mm apertúry s vysokou prenosnosťou a jednoduchou obsluhou. Ide o jeden z najlepších pomerov výkon / cena / mobilita pre začiatočníkov aj pokročilých hobby astronómov.
Mesiac, planéty, deep-sky objekty, hviezdokopy, hmloviny, galaxie, cestovná astronómia, rýchle pozorovanie a základná astrofotografia.
Heritage 150P je často považovaný za „sweet spot“ medzi výkonom, cenou a mobilitou. Poskytuje dramaticky lepší deep-sky výkon než malé refraktory, pričom zostáva jednoduchý na používanie a transport.
Vyžaduje stabilný podklad (stôl, lavička alebo vhodný stojan); otvorená konštrukcia môže byť citlivejšia na okolité svetlo.
Sky-Watcher Heritage 150/750 Dobson – skladný 6″ stolný Newton s výborným pomerom výkon/prenosnosť
| Typ | Newtonov reflektor |
| Konštrukcia | Heritage / Truss Tube |
| Apertúra | 150 mm (6″) |
| Ohnisková vzdialenosť | 750 mm |
| Svetelnosť | f/5 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,77″ |
| Limitná magnitúda | 12,7 mag |
| Svetelný zisk | 459× oproti voľnému oku |
| Max. praktické zväčšenie | 300× |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Veľmi dobré |
| Deep-sky | Veľmi dobré |
| Široké pole | Áno |
| Výhoda | Veľká apertura v kompaktnom balení |
| Primárne zrkadlo | Parabolické |
| Kolimácia | Áno |
| Ventilácia | Nie |
| Tube typ | Truss Tube |
| Hmotnosť tubusu | 3,5 kg |
| Typ | Helical |
| Priemer | 1,25″ |
| Výhoda | Nízka hmotnosť |
| Limit | Menej komfortný než Crayford |
| Typ | Stolný Dobson |
| GoTo | Nie |
| Hmotnosť základne | 4 kg |
| Celková hmotnosť | 7,5 kg |
| Prenosnosť | Výborná |
| Okuláre | 25 mm + 10 mm |
| Hľadáčik | Red Dot Finder |
| Kolimačná pomôcka | Áno |
| Prenosné madlo | Áno |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Veľmi dobré |
| Galaxie | Dobré |
| Hmloviny | Veľmi dobré |
| Začiatočníci | Áno |
| Prenosnosť | Excelentná |
| Výkon | Nadpriemerný na rozmery |
| Deep-sky | Silná stránka |
| Cena / výkon | Jedna z najlepších v kategórii |
Heritage 150/750 je často odporúčaný ako jeden z najlepších kompaktných teleskopov pre začiatočníkov – výrazne výkonnejší než malé refraktory pri stále veľmi dobrej mobilite.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu