Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher Skyliner-150P Classic Dobsonian (150/1200) je kvalitný 6" Newtonov reflektor s dlhou ohniskovou vzdialenosťou f/8, navrhnutý ako výnimočne kontrastný teleskop pre Mesiac, planéty a detailné vizuálne pozorovanie. Vďaka malej centrálnej prekážke, parabolickému zrkadlu a jednoduchej Dobson montáži patrí medzi najlepšie teleskopy vo svojej triede pre používateľov, ktorí uprednostňujú ostrý obraz a jednoduché používanie.
Pozorovanie Mesiaca, planét, dvojhviezd, jasných hmlovín, hviezdokôp, galaxií, rodinné pozorovanie a začiatočnícka až stredne pokročilá vizuálna astronómia.
Skyliner-150P je často oceňovaný ako jeden z najlepších teleskopov pre používateľov, ktorí chcú kvalitný obraz planét a Mesiaca bez komplikovanej montáže. Vďaka f/8 optike je tolerantný, ľahko použiteľný a veľmi príjemný na vizuálne pozorovanie.
Model SKD6 nie je ideálny pre DSLR fotografiu kvôli obmedzenému back focusu, no vizuálne patrí medzi veľmi silné voľby v kategórii dostupných teleskopov.
150/1200 mm Dobson Newton – 6″ dlhý Newton s vysokým kontrastom pre planéty, Mesiac a prvé deep-sky
| Typ | Newtonov reflektor |
| Konštrukcia | Dobson |
| Primárne zrkadlo | Parabolické |
| Apertúra | 150 mm (6″) |
| Ohnisková vzdialenosť | 1200 mm |
| Svetelnosť | f/8 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,74″ |
| Max. praktické zväčšenie | 300× |
| Planetárny výkon | Výborný |
| Mesiac | Výborné |
| Deep-sky | Dobré |
| Výhoda f/8 | Veľmi nízka koma, jednoduchá kolimácia, vysoký kontrast |
| Okulárová tolerantnosť | Vysoká |
| Typ | Manuálna Dobson |
| Stabilita | Veľmi dobrá |
| Jednoduchosť | Výborná |
| Určenie | Začiatočníci + vizuálne pozorovanie |
| Hmotnosť tubusu (OTA) | 5,8 kg |
| Hmotnosť Rocker Boxu | ~10 kg |
| Celková hmotnosť | ~15,8 kg |
| Mesiac | Excelentné |
| Planéty | Excelentné |
| Dvojhviezdy | Veľmi dobré |
| Galaxie | Základné až dobré |
| Hmloviny | Dobré |
| Začiatočníci | Áno – veľmi vhodné |
| Rodiny | Áno |
| Pokročilí planetárni pozorovatelia | Áno |
| Dark-sky špecialisti | Skôr nie |
| Kontrast | Výborný |
| Kolimácia | Veľmi jednoduchá |
| Planetárne pozorovanie | Silná stránka |
| Cena / výkon | Výborný |
150/1200 Dobson f/8 je často považovaný za jeden z najlepších rozpočtových teleskopov pre kvalitné planetárne a mesačné pozorovanie.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu