Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher Heritage 130/650 FlexTube Dobsonian (BlackDiamond / IYA edition) je ultra-kompaktný stolový Dobsonian navrhnutý ako dostupný, prenosný a mimoriadne jednoduchý teleskop pre začiatočníkov, rodiny a cestovateľov. Vďaka 130 mm parabolickej optike, širokému zornému poľu a patentovanej výsuvnej FlexTube konštrukcii patrí medzi najikonickejšie „prvý seriózny teleskop“ modely.
Mesiac, planéty, hviezdokopy, jasné hmloviny, širokouhlé deep-sky pozorovanie, cestovná astronómia, rodinné použitie a vzdelávacie aktivity.
Heritage 130P je dlhodobo považovaný za jeden z najlepších teleskopov pre používateľov, ktorí chcú viac než „hračku“, ale zároveň potrebujú jednoduchý, kompaktný a cenovo rozumný systém.
Stolová montáž vyžaduje pevný podklad; otvorená konštrukcia môže byť citlivejšia na rušivé bočné svetlo.
Sky-Watcher Heritage 130/650 Dobson – ultra prenosný 5″ Flextube Newton pre začiatočníkov aj cestovanie
| Typ | Newtonov reflektor |
| Konštrukcia | Heritage / Truss Tube |
| Apertúra | 130 mm (5″) |
| Ohnisková vzdialenosť | 650 mm |
| Svetelnosť | f/5 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,88″ |
| Limitná magnitúda | 12,4 mag |
| Svetelný zisk | 345× oproti voľnému oku |
| Max. praktické zväčšenie | 260× |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Veľmi dobré |
| Deep-sky | Dobré |
| Široké pole | Áno |
| Výhoda | Lepší výkon než malé refraktory pri podobnej mobilite |
| Primárne zrkadlo | Parabolické |
| Kolimácia | Áno |
| Ventilácia | Nie |
| Tube typ | Skladací Truss Tube |
| Hmotnosť tubusu | 3,7 kg |
| Typ | Helical |
| Priemer | 1,25″ |
| Výhoda | Nízka hmotnosť a kompaktnosť |
| Limit | Menej presný než Crayford |
| Typ | Stolný Dobson |
| GoTo | Nie |
| Celková hmotnosť | 6,2 kg |
| Prenosnosť | Excelentná |
| Prenosné madlo | Áno |
| Okuláre | 25 mm + 10 mm |
| Hľadáčik | Red Dot Finder |
| Typ použitia | Vizuálne pozorovanie |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Veľmi dobré |
| Galaxie | Základné až dobré |
| Hmloviny | Dobré |
| Začiatočníci | Áno |
| Prenosnosť | Špičková |
| Optický výkon | Veľmi dobrý v kategórii |
| Jednoduchosť | Výborná |
| Cena / výkon | Jedna z najlepších vstupných volieb |
Heritage 130/650 je často považovaný za jeden z najlepších prvých teleskopov – výrazne výkonnejší než 70–90 mm refraktory a stále veľmi skladný.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu