Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher Heritage na montáži Virtuoso™ je mimoriadne kompaktný „grab-and-go“ teleskop navrhnutý pre používateľov, ktorí chcú okamžitý astronomický zážitok bez komplikovanej prípravy. Spája kvalitnú optiku Heritage série s inteligentnou automaticky trackujúcou montážou Virtuoso™, čím vytvára ideálny cestovný, rodinný a darčekový teleskop.
Mesiac, planéty, dvojhviezdy, denné pozorovanie krajiny, cestovná astronómia, rodinné použitie, time-lapse a panoramatická fotografia.
Heritage Virtuoso™ patrí medzi najzaujímavejšie teleskopy pre používateľov, ktorí nechcú riešiť zložité nastavovanie, ale chcú okamžite pozorovať, fotografovať a objavovať.
Primárne orientované na pohodlie a mobilitu; pre náročnejšiu deep-sky alebo serióznu astrofotografiu existujú výkonnejšie alternatívy.
Sky-Watcher Heritage 90/1250 Maksutov Dobson – ultra kompaktný stolný Mak pre Mesiac, planéty a cestovanie
| Typ | Maksutov-Cassegrain |
| Apertúra | 90 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 1250 mm |
| Svetelnosť | f/13,9 |
| Rozlišovacia schopnosť | 1,28″ |
| Limitná magnitúda | 11,6 mag |
| Svetelný zisk | 170× oproti voľnému oku |
| Max. praktické zväčšenie | 180× |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Veľmi dobré |
| Dvojhviezdy | Dobré |
| Deep-sky | Základné (jasné objekty) |
| Príroda | Áno |
| Konštrukcia tubusu | Plný tubus |
| Hmotnosť tubusu | 1,5 kg |
| Rozmery | 290 × 290 × 450 mm |
| Celková hmotnosť | 5,1 kg |
| Prepravná hmotnosť | 7,5 kg |
| Zaostrovanie | Primárnym zrkadlom |
| Pripojenie okulárov | 1,25″ |
| Diagonála | 1,25″ 90° star diagonal |
| Výhoda | Veľmi kompaktné dlhé ohnisko |
| Typ | Stolný Dobson |
| GoTo | Nie |
| Encoder | Áno |
| Napájanie | 12 V / AA batérie |
| Nosnosť | 4 kg |
| Okuláre | 25 mm + 10 mm |
| Hľadáčik | Red Dot Finder |
| Prism rail | L-bracket |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Veľmi dobré |
| Galaxie | Slabšie |
| Hmloviny | Základné |
| Cestovanie | Excelentné |
| Kompaktnosť | Výborná |
| Planetárny výkon | Silná stránka |
| Prírodné pozorovanie | Áno |
| Jednoduchosť | Výborná |
90 mm Heritage Mak je ideálny ako cestovný alebo rodinný teleskop – minimálne rozmery, vysoký kontrast a veľmi jednoduché používanie.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu