Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Omegon Advanced X N 304/1500 vás posúva do sveta skutočnej veľko-apertúrnej astronómie. Zatiaľ čo menšie teleskopy zobrazujú galaxie len ako slabé škvrny, tento 12″ Newtonov reflektor odhaľuje štruktúru, prachové pásy a dokonca náznaky špirálových ramien objektov ako M51 (Vírová galaxia) či M81. Napriek svojej veľkosti si zachováva jednoduchosť Dobsonovej konštrukcie – pozostáva len z tubusu a základne a je pripravený na pozorovanie v priebehu niekoľkých minút. Veľkou výhodou je aktívne chladenie primárneho zrkadla, ktoré výrazne skracuje čas potrebný na dosiahnutie optimálnej ostrosti.
Omegon Advanced X N 304/1500 je výkonný Dobson pre skúsených pozorovateľov, ktorí chcú preniknúť hlboko do sveta galaxií, hmlovín a jemných štruktúr hlbokého vesmíru. Kombinácia obrovskej apertúry, aktívneho chladenia a stabilnej mechaniky z neho robí ideálny nástroj pre seriózne vizuálne pozorovanie pod tmavou oblohou.
Výkonný Newtonov Dobson s priemerom zrkadla 304 mm, ohniskovou vzdialenosťou 1500 mm a svetelnosťou f/5. Vďaka veľkej apertúre, vysokému zberu svetla, 2" Crayford fokuséru a stabilnej drevenej Rockerbox základni je určený pre pokročilých pozorovateľov na detailné vizuálne pozorovanie Mesiaca, planét, hmlovín, galaxií a hviezdokôp.
| Typ teleskopu | Reflektor |
| Optická sústava | Newton |
| Priemer zrkadla | 304 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 1500 mm |
| Svetelnosť | f/5 |
| Konštrukcia tubusu | Plnotubusové vyhotovenie |
| Povrchová úprava optiky | Hliník a oxid kremičitý |
| Zrkadlová vrstva | Hliníková |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,38″ |
| Limitná magnitúda | 14,2 mag |
| Svetelná sila | 1840× v porovnaní so 7 mm zrenicou |
| Max. praktické zväčšenie | 600× |
| Vhodné objekty | Mesiac, planéty, hmloviny, galaxie a hviezdokopy |
| Fokusér | 2" Crayford fokusér s plynulým chodom |
| Upínanie okulárov | 2" |
| Montáž | Dobsonova montáž |
| GoTo riadenie | Nie |
| Typ základne | Rockerbox |
| Materiál základne | Drevo |
| Okulár 1,25" | 25 mm |
| Hľadáčik | 8×50 |
| Okulárový adaptér | 2" / 1,25" |
| Ďalšie príslušenstvo | Odkladacia polička na okuláre |
| Hmotnosť tubusu | 19,5 kg |
| Celková hmotnosť | 33 kg |
| Séria | Advanced X |
| Mesiac a planéty | Áno |
| Hmloviny a galaxie | Áno – vysoký zber svetla pre slabé objekty hlbokého vesmíru |
| Pozorovanie prírody | Neodporúča sa |
| Astrofotografia | Neodporúča sa |
| Pozorovanie Slnka | Iba s vhodným certifikovaným slnečným filtrom |
| Začiatočníci | Nie |
| Pokročilí používatelia | Áno |
| Hvezdárne | Nie |
Technické parametre vychádzajú z údajov výrobcu. Tento 304/1500 mm Newtonov Dobson zo série Advanced X je určený pre pokročilých vizuálnych pozorovateľov, ktorí požadujú veľký priemer optiky, vysoké rozlíšenie a výrazný zber svetla. Apertúra 304 mm umožňuje detailné pozorovanie Mesiaca a planét aj pôsobivé sledovanie hmlovín, galaxií a hviezdokôp. Stabilná drevená Dobsonova základňa typu Rockerbox, 2" Crayford fokusér, hľadáčik 8×50, okulár 25 mm a odkladacia polička na okuláre tvoria praktickú zostavu pre seriózne vizuálne pozorovanie nočnej oblohy.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu