Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher Skyliner-200P FlexTube (203/1200) je kompaktný 8" Dobsonian teleskop, ktorý ponúka výborný kompromis medzi výkonom, jednoduchosťou a transportovateľnosťou. Vďaka patentovanej FlexTube skladacej konštrukcii poskytuje veľkú apertúru pri podstatne praktickejšom skladovaní, čo z neho robí ideálny teleskop pre začiatočníkov aj pokročilejších vizuálnych pozorovateľov.
Pozorovanie Mesiaca, planét, dvojhviezd, galaxií, hmlovín, hviezdokôp, rodinné pozorovanie, cestovanie za tmavou oblohou a seriózna vizuálna astronómia.
Skyliner-200P FlexTube patrí medzi najpraktickejšie teleskopy svojej triedy. Ponúka dostatočne veľkú apertúru pre seriózne astronomické objavy, no zároveň zostáva ľahšie skladovateľný a používateľsky veľmi prístupný.
Pre mnohých používateľov predstavuje 8" FlexTube ideálnu rovnováhu medzi výkonom, cenou a mobilitou.
Sky-Watcher Flex200 (200/1200) Dobson Flex – 8″ skladný Newton pre univerzálne vizuálne pozorovanie
| Typ | Newtonov reflektor |
| Konštrukcia | Dobson Flex |
| Apertúra | 200 mm (8″) |
| Ohnisková vzdialenosť | 1200 mm |
| Svetelnosť | f/6 |
| Sekundárne zrkadlo | 47 mm |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,6″ |
| Rozsah zväčšení | 30× – 300× |
| Planetárny výkon | Výborný |
| Mesiac | Výborné |
| Deep-sky | Veľmi dobré |
| Výhoda f/6 | Jednoduchšia kolimácia, menšia koma, tolerantnejší k okulárom |
| Zaostrovač | 2″ |
| Hľadáčik | 9×50 SpringLoad |
| Určenie | Širokouhlé aj vysokozväčšovacie okuláre |
| 25 mm Super Barium | 48× |
| 10 mm Super Barium | 120× |
| Typ | Dobson Flex |
| Ovládanie | Manuálne |
| Výhoda | Skladnejší než plný tubus |
| Stabilita | Veľmi dobrá |
| Hmotnosť tubusu | 9 kg |
| Celková hmotnosť | 24,5 kg |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Výborné |
| Galaxie | Dobré až veľmi dobré |
| Hmloviny | Veľmi dobré |
| Začiatočníci | Áno |
| Univerzálnosť | Planéty + deep-sky |
| f/6 optika | Odpúšťajúcejšia a kontrastná |
| Flex konštrukcia | Lepší transport |
| Pomer výkon / cena | Výborný |
Flex200 patrí medzi najlepšie 8″ Dobsony pre používateľov, ktorí chcú skladnejší teleskop bez kompromisu vo výkone.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu