Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher AC 70/500 Mercury AZ-2 je kompaktný a používateľsky prívetivý achromatický refraktor navrhnutý pre deti, rodiny a úplných začiatočníkov, ktorí chcú jednoduchý vstup do sveta astronómie aj denného pozorovania. Vďaka širokému zornému poľu, nízkej hmotnosti a intuitívnej montáži AZ-2 ponúka rýchlu pripravenosť a univerzálne využitie.
Pozorovanie Mesiaca, planét, hviezdokôp, jasnejších hmlovín, denné pozorovanie krajiny a prírody, rodinné výlety, edukácia a prvé astronomické skúsenosti.
Mercury AC 70/500 AZ-2 ponúka praktickú kombináciu jednoduchosti, širokého poľa a kvalitnej optiky, vďaka čomu je ideálny pre prvé kroky v astronómii aj každodenné pozorovanie okolia.
Pri pozorovaní Slnka je nevyhnutné používať certifikovaný solárny filter. Presné technické parametre a možnosti rozšírenia nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Sky-Watcher AC 70/500 Mercury AZ-2 – ultra ľahký 70 mm refraktor pre mobilné pozorovanie oblohy aj krajiny
| Typ | Refraktor |
| Konštrukcia | Achromat |
| Apertúra | 70 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 500 mm |
| Svetelnosť | f/7,1 |
| Rozlišovacia schopnosť | 1,7″ |
| Svetelný zisk | 100× oproti voľnému oku |
| Max. praktické zväčšenie | 140× |
| 25 mm okulár | 20× |
| 10 mm okulár | 50× |
| 25 mm + 2× Barlow | 40× |
| 10 mm + 2× Barlow | 100× |
| Okuláre | Super 25 mm + Super 10 mm (1,25″) |
| Barlow | 2× |
| Diagonálne zrkadlo | 90° (1,25″) |
| Hľadáčik | 5×24 optický |
| Zaostrovač | Hrebeňový (Rack & Pinion), 1,25″ |
| Typ montáže | Azimutálna AZ-2 |
| Ovládanie | Jednoduché manuálne |
| Materiál statívu | Hliník |
| Stabilita | Dobrá pre ľahký tubus |
| Materiál tubusu | Hliník |
| Rozmery tubusu | Ø 76 mm × 500 mm |
| Celková hmotnosť | 3 kg |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Základné pozorovanie |
| Krajina | Výborné |
| Deep-sky | Jasné objekty |
| Cestovanie | Výborné |
| Mobilita | Výborná |
| Široké pole | Áno |
| Jednoduchosť | Ideálny pre začiatočníkov |
| Univerzálnosť | Astronómia + krajina |
Sky-Watcher 70/500 je vhodný najmä ako prvý teleskop alebo cestovný refraktor pre rýchle a jednoduché pozorovanie.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu