Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
SkyWatcher AC 70/900 Capricorn EQ-1 je klasický achromatický refraktor s dlhou ohniskovou vzdialenosťou a paralaktickou montážou, navrhnutý pre začiatočníkov, ktorí chcú detailnejšie pozorovanie Mesiaca a planét spolu s presnejším astronomickým sledovaním. Vďaka kombinácii 70 mm apertúry, 900 mm ohniska a EQ-1 montáže predstavuje výborný vstup do tradičnej astronómie.
Pozorovanie Mesiaca, planét, jasných hviezdokôp, základné deep-sky objekty, edukácia, prvé kroky v paralaktickej montáži, denné pozorovanie prírody (s voliteľným príslušenstvom) a guiding scope využitie.
Capricorn AC 70/900 EQ-1 je vhodný pre používateľov, ktorí chcú viac než len jednoduchý alt-azimutálny teleskop a radi sa naučia základom presnejšieho astronomického sledovania. Ponúka výborný štart do tradičného sveta refraktorovej astronómie.
Presné technické parametre, typ tripodovej verzie a kompatibilné príslušenstvo nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
70/900 mm Achromat EQ-1 – klasický dlhý refraktor pre začiatočníkov so silným zameraním na Mesiac a planéty
| Typ | Refraktor |
| Konštrukcia | Achromat |
| Apertúra | 70 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 900 mm |
| Svetelnosť | f/12,9 |
| Rozlišovacia schopnosť | 1,64″ |
| Limitná magnitúda | 11 mag |
| Svetelný zisk | 100× oproti voľnému oku |
| Max. praktické zväčšenie | 140× |
| Typ tubusu | Plný tubus |
| Hmotnosť tubusu | 1,7 kg |
| Zaostrovač | Hrebeňový (Gear rack) |
| Upínanie okulárov | 1,25″ |
| Charakter obrazu | Vysoký kontrast, nízka chromatická aberácia na svoju triedu |
| Typ montáže | Rovníková EQ-1 |
| Nosnosť | 3 kg |
| GoTo | Nie |
| Určenie | Základné astronomické sledovanie |
| Výhoda | Jednoduchšie sledovanie objektov než AZ montáž |
| Typ | Tripod |
| Materiál | Hliník |
| Hmotnosť montáže | 3,5 kg |
| Celková hmotnosť zostavy | 9 kg |
| Okuláre | 25 mm + 10 mm |
| Barlow | 2× |
| Diagonála | 1,25″ 90° |
| Hľadáčik | Red Dot Finder |
| Mesiac | Výborné |
| Planéty | Výborné v rámci triedy |
| Deep-sky | Neodporúčané (iba základné jasné objekty) |
| Astrofotografia | Nie |
| Začiatočníci | Áno |
| Planetárny výkon | Silná stránka |
| Kontrast | Veľmi dobrý |
| Chromatická aberácia | Nižšia než pri krátkych refraktoroch |
| Vzdelávacia hodnota | Dobré zoznámenie s EQ montážou |
70/900 EQ-1 je vhodnejší na planéty než kratšie 70/500 modely, no vyžaduje viac priestoru a trpezlivosti pri nastavovaní.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu