Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Refraktor SkyWatcher EvoStar AC 120/1000 OTA je výkonný achromatický optický tubus navrhnutý pre používateľov, ktorí požadujú vysoký kontrast, detailné planetárne pozorovanie a flexibilitu pri výbere vlastnej montáže. Vďaka 120 mm apertúre, dlhej ohniskovej vzdialenosti a kvalitnej refraktorovej optike poskytuje ostrý obraz Mesiaca, planét aj jasných deep-sky objektov pri minimálnej údržbe.
Pozorovanie Mesiaca, planét, dvojhviezd, hviezdokôp a jasných hmlovín, detailné vizuálne pozorovanie, základná astrofotografia a zostavenie vlastného refraktorového systému podľa preferovanej montáže.
SkyWatcher EvoStar AC 120/1000 OTA kombinuje silnú refraktorovú optiku, vysoký kontrast a univerzálnosť do elegantného systému pripraveného na široké spektrum astronomických úloh. Je ideálnym riešením pre používateľov, ktorí chcú kvalitný refraktor s možnosťou individuálneho výberu montáže a príslušenstva podľa vlastných potrieb.
Presné optické parametre, kompatibilita s montážami, možnosti príslušenstva a kompletné technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Achromatický refraktorický optický tubus 120/1000 mm s Fraunhoferovým objektívom, 2" príslušenstvom a prípravou pre vizuálne pozorovanie aj astrofotografiu
| Typ optiky | Refraktor |
| Konštrukcia | Achromat |
| Konštrukcia tubusu | Plný tubus |
| Materiál tubusu | Hliník |
| Priemer objektívu | 120 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 1000 mm |
| Svetelnosť (f/) | f/8,3 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,96 |
| Limitná magnitúda | 12,2 |
| Svetelná kapacita | 294× |
| Max. využiteľné zväčšenie | 240× |
| Typ zostavy | OTA (iba optický tubus) |
| Dĺžka tubusu | 955 mm |
| Hmotnosť tubusu | 4,7 kg |
| Rosnica | Áno |
| Objímky tubusu | Áno |
| Typ výťahu | Hrebeňový |
| Pripojenie okulára | 2" |
| Adaptér okulára | 2" / 1,25" |
| Závit pre kameru | T2 |
| Jemné zaostrovanie | Bez jemného prevodu |
| Montáž | Bez montáže |
| GoTo systém | Nie |
| Lišta | Vixen-Style |
| Zenitové zrkadlo | 2", 90° |
| Okuláre 1,25" | 25 mm, 10 mm |
| Hľadáčik | 9x50 |
| Prepravná hmotnosť | 7,9 kg |
| Mesiac a planéty | Áno |
| Hmloviny a galaxie | Áno |
| Astrofotografia | Áno (s vhodnou montážou) |
| Pozorovanie prírody | Nie |
| Pozorovanie Slnka | Nie (iba s vhodným slnečným filtrom) |
| Začiatočníci | Nie |
| Pokročilí | Nie |
| Observatóriá | Nie |
| Séria | EvoStar |
Technické údaje spracované striktne podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu