Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Omegon Pro RC Truss Carbon s voštinovým (honeycomb) zrkadlom z kremenného skla je špičkový astrograf pre náročných používateľov. Kombinuje profesionálnu optiku, rýchlu tepelnú stabilizáciu a maximálnu presnosť pre detailné snímky vesmíru.
Ritchey-Chrétien dizajn s hyperbolickými zrkadlami poskytuje výnimočne ostrý obraz bez optických chýb.
Špeciálna honeycomb štruktúra hlavného zrkadla znižuje hmotnosť a urýchľuje teplotnú stabilizáciu.
Ideálne riešenie pre moderné astrokamery a full-frame snímače.
Dielektrická vrstva zrkadiel zabezpečuje maximálny prenos svetla.
Otvorený tubus z uhlíkových vlákien zabezpečuje vysokú pevnosť a stabilitu.
Integrované ventilátory skracujú čas chladenia a eliminujú turbulencie.
Stabilný 3" Crayford výťah zvládne aj ťažké fotografické vybavenie.
Nastaviteľný výťah umožňuje presné zarovnanie optickej osi pre maximálnu kvalitu obrazu.
Bez použitia šošoviek je systém vhodný aj pre fotografovanie v UV a IR spektre.
Omegon Pro RC Truss Carbon s honeycomb zrkadlom je ideálny pre všetkých, ktorí chcú dosiahnuť profesionálne výsledky v astrofotografii. Kombinuje špičkovú optiku, rýchlu stabilizáciu a maximálnu presnosť pre dokonalé snímky vesmíru.
Profesionálny 16" (406 mm) Ritchey-Chrétien astrograph zo série Pro RC s karbonovým truss tubusom je určený pre špičkovú astrofotografiu. Vyniká extrémnym rozlíšením, veľkým zberom svetla a minimálnymi optickými chybami.
| Typ | Reflektor |
| Konštrukcia | Ritchey-Chrétien |
| Apertúra | 406 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 3250 mm |
| Svetelnosť | f/8 |
| Povrchová úprava | Hliník + SiO₂ |
| Rozlíšenie | 0,28" |
| Limitná magnitúda | 15,5 mag |
| Zber svetla | 3364× oproti oku |
| Max. zväčšenie | 800× |
| Konštrukcia | Gitterrohr (truss) |
| Materiál | Karbon |
| Dĺžka | 1120 mm |
| Priemer | 535 mm |
| Hmotnosť | 36 kg |
| Hlavné zrkadlo | Hyperbolické |
| Obštrukcia | 47 % |
| Priemer sekundáru | 190 mm |
| Reflexivita | 94 % |
| Typ | Monorail |
| Priemer | 3" |
| Jemné zaostrenie | 1:10 |
| Typ | OTA (bez montáže) |
| GoTo | Nie |
| Lišta | Losmandy-Style |
| Predlžovacie tubusy | Áno |
| Mesiac | Nie |
| Planéty | Nie |
| Galaxie a hmloviny | Áno (excelentné) |
| Astrofotografia | Áno (profesionálna) |
| Pozorovanie prírody | Nie |
| Začiatočníci | Nie |
| Pokročilí | Áno |
| Hvezdárne | Áno |
| Bezkomová optika | Ideálna pre veľké senzory |
| Karbonový tubus | Stabilita pri teplotných zmenách |
| Extrémny výkon | Veľký dosah a detail |
| Profesionálne využitie | Observatóriá a výskum |
| Vizuálne pozorovanie | Obmedzené |
| Prenosnosť | Veľmi nízka |
| Náročnosť | Vyžaduje skúsenosti |
Tento 16" Ritchey-Chrétien astrograph patrí medzi špičku pre profesionálnu astrofotografiu. Ideálny pre observatóriá a pokročilých používateľov, ktorí požadujú maximálnu kvalitu a presnosť.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu