Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Omegon RC teleskop predstavuje ideálny nástroj pre náročnú astrofotografiu. Vďaka pokročilej Ritchey-Chrétien optike získate ostré a detailné snímky s minimom optických chýb – presne tak, ako to robia profesionálne observatóriá.
Hyperbolické hlavné a sekundárne zrkadlo poskytujú obraz bez komy a skreslenia.
Vysoká kvalita obrazu umožňuje fotografovanie bez potreby dodatočných korekčných prvkov.
Minimálna tepelná rozťažnosť zabezpečuje stabilný fokus aj počas dlhých expozícií.
Dielektrická vrstva zvyšuje svetelnosť a kontrast.
Otvorený dizajn a ventilátory umožňujú rýchle ochladenie optiky.
Stabilný a presný výťah zabezpečuje dokonalé zaostrenie a pevné uchytenie kamery.
Čisto zrkadlový systém eliminuje chromatické chyby a rozširuje spektrálne možnosti.
RC konštrukcia ponúka lepšiu ostrosť a rýchlejšiu tepelnú stabilizáciu.
Omegon RC teleskop je ideálnou voľbou pre každého, kto chce posunúť svoju astrofotografiu na vyššiu úroveň. Ponúka profesionálnu kvalitu obrazu a spoľahlivý výkon pre náročné nočné snímanie.
Výkonný 10" (250 mm) Ritchey-Chrétien teleskop zo série Pro RC s oceľovým tubusom ponúka vysokú optickú presnosť, kvalitné kremeňové zrkadlá a výborný kontrast. Je vhodný pre pokročilých používateľov zameraných na astrofotografiu aj detailné pozorovanie.
| Typ | Reflektor |
| Konštrukcia | Ritchey-Chrétien |
| Apertúra | 250 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 2000 mm |
| Svetelnosť | f/7,9 |
| Povrchová úprava | Hliník & SiO₂ |
| Rozlíšenie | 0,45" |
| Limitná magnitúda | 13,8 mag |
| Zber svetla | 1320× oproti oku |
| Max. zväčšenie | 508× |
| Konštrukcia | Plný tubus |
| Materiál | Oceľ |
| Dĺžka | 735 mm |
| Priemer | 294 mm |
| Hmotnosť | 15,7 kg |
| Hlavné zrkadlo | Hyperbolické |
| Materiál zrkadiel | Kremeň (Quartz) |
| Obštrukcia | 18 % |
| Priemer sekundáru | 85 mm |
| Kvalita povrchu | λ / 12 |
| Reflexivita | 99 % |
| Typ | Monorail |
| Priemer | 2" |
| Jemné zaostrenie | 1:10 |
| Typ | OTA (bez montáže) |
| GoTo | Nie |
| Lišta | Vixen-Style |
| Mesiac a planéty | Áno |
| Galaxie a hmloviny | Áno |
| Astrofotografia | Áno |
| Pozorovanie prírody | Nie |
| Začiatočníci | Nie |
| Pokročilí | Áno |
| Hvezdárne | Nie |
| Nízka obštrukcia | Lepší kontrast |
| Kremeňové zrkadlá | Vysoká stabilita |
| Vysoká reflexivita | 99 % prenos svetla |
| Presná optika | λ / 12 kvalita povrchu |
| Hmotnosť | Vyššia (15,7 kg) |
| Prenosnosť | Obmedzená |
| Náročnosť | Vyžaduje skúsenosti |
Tento 10" Ritchey-Chrétien teleskop ponúka špičkovú optickú kvalitu, vysoký kontrast a presnosť. Je ideálny pre pokročilých používateľov, ktorí hľadajú výkonný nástroj na astrofotografiu aj vizuálne pozorovanie.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu