Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Teleskop MC 127/1500 SkyMax-127 na montáži AZ-GTi GoTo WiFi je kompaktná a technologicky pokročilá zostava pre pohodlné pozorovanie nočnej oblohy aj prírody. Kombinuje kontrastnú Maksutov-Cassegrain optiku s inteligentnou montážou ovládanou cez mobilné zariadenie.
Pozorovanie Mesiaca a planét, sledovanie jasnejších deep-sky objektov, mobilné astronomické pozorovanie, základná astrofotografia a pozorovanie prírody počas dňa.
Montáž AZ-GTi s integrovaným WiFi modulom umožňuje intuitívne ovládanie pomocou aplikácie SynScan. Automatické vyhľadávanie objektov, jednoduché zarovnanie a možnosť manuálneho pohybu bez straty orientácie robia z tejto zostavy ideálne riešenie pre pohodlné a efektívne pozorovanie.
Presné optické parametre, rozsah zväčšenia a kompletné technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Maksutov-Cassegrain teleskop s WiFi GoTo montážou AZ-GTi pre moderné pozorovanie a mobilnú astrofotografiu
| Typ teleskopu | Zrkadlový |
| Optická konštrukcia | Maksutov |
| Apertúra | 127 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 1500 mm |
| Svetelnosť | f/11,8 |
| Rozlišovacia schopnosť | 0,91″ |
| Limitná hviezdna veľkosť | 12,3 mag |
| Svetelná zberná schopnosť | 329× |
| Max. užitočné zväčšenie | 254× |
| Konštrukcia tubusu | Plný tubus |
| Hmotnosť tubusu | 3,5 kg |
| Primárne zrkadlo | Sférické |
| Sekundárne zrkadlo | Sférické |
| Ventilácia zrkadla | Nie |
| Kolimácia | Áno |
| Typ | Zaostrovanie primárnym zrkadlom |
| Pripojenie okulára | 1,25″ |
| Typ montáže | Azimutálna |
| Konštrukcia montáže | AZ-GTi |
| Riadenie | GoTo – SynScan |
| Databáza objektov | 10 000 |
| Zarovnanie | 2 hviezdy, najjasnejšia hviezda |
| Presnosť | 10′ |
| Motory | Servomotory |
| Nosnosť | 5 kg |
| Encoder | Áno |
| WiFi | Áno |
| GPS | Áno |
| Rozhranie | USB 2.0 |
| Napájanie | 12 V / batérie |
| Batérie | 8× AA (LR6) |
| Rýchlosti pohybu | 0,5× – 800× |
| Rýchlosti sledovania | Siderická, solárna, lunárna |
| Uchytenie | Vixen štandard |
| Káblové vedenie | Interné |
| Typ | Statív |
| Materiál | Hliník |
| Min. výška | 80,5 cm |
| Max. výška | 152 cm |
| Odkladacia doska | Áno |
| Okuláre 1,25″ | 25 mm, 10 mm |
| Diagonálne zrkadlo | 1,25″, 90° |
| Hľadáčik | Red Dot |
| Séria | AZ-GTi |
| Hmotnosť montáže | 3,9 kg |
| Celková hmotnosť | 7,45 kg |
| Mesiac a planéty | Áno (veľmi dobré) |
| Hmloviny a galaxie | Áno |
| Astrofotografia | Áno (Mesiac a planéty) |
| Slnko | Nie |
| Začiatočníci | Áno |
| Pokročilí používatelia | Áno |
| Hvezdárne | Nie |
Technické údaje podľa poskytnutého datasheetu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu