Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Teleskop MC 102/1300 Starquest EQ je kompaktná a výkonná zostava typu Maksutov-Cassegrain, ideálna pre pozorovanie planét, Mesiaca aj vybraných deep-sky objektov. Vďaka vysokej kontrastnosti obrazu a jednoduchej paralaktickej montáži je vhodný aj pre začiatočníkov.
Pozorovanie Mesiaca a planét, základné deep-sky pozorovanie, mobilné astronomické pozorovanie, použitie na cestách a pozorovanie prírody.
Montáž Starquest EQ poskytuje stabilnú oporu a umožňuje jednoduché sledovanie objektov pomocou jednej osi po základnom nastavení. Presné jemné pohyby pomocou flexibilných hriadeľov uľahčujú nastavenie objektu v zornom poli a jeho sledovanie.
Presné optické parametre, rozsah zväčšenia a kompletné technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Kompaktný Maksutov-Cassegrain teleskop s rovníkovou montážou Starquest pre začiatočníkov
| Typ teleskopu | Zrkadlový |
| Optická konštrukcia | Maksutov |
| Apertúra | 102 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 1300 mm |
| Svetelnosť | f/12,7 |
| Rozlišovacia schopnosť | 1,35″ |
| Limitná hviezdna veľkosť | 11,8 mag |
| Svetelná zberná schopnosť | 210× |
| Max. užitočné zväčšenie | 204× |
| Hmotnosť tubusu | 2 kg |
| Typ | Zaostrovanie primárnym zrkadlom |
| Pripojenie okulára | 1,25″ |
| Typ montáže | Rovníková |
| Séria | Starquest |
| Nosnosť | 3 kg |
| Hmotnosť montáže | 5 kg |
| Protizávažie | 1 ks |
| Jemné pohyby | Áno (2 lanká) |
| Typ | Statív |
| Materiál | Hliník |
| Odkladacia doska | Áno |
| Okuláre 1,25″ | 25 mm, 10 mm |
| Diagonálne zrkadlo | 1,25″, 90° |
| Hľadáčik | Red Dot |
| Rosič (clona) | Nie |
| Séria | Starquest |
| Celková hmotnosť | 8 kg |
| Mesiac a planéty | Áno |
| Astrofotografia | Nie |
| Slnko | Nie (iba s vhodným slnečným filtrom) |
| Začiatočníci | Áno |
| Pokročilí používatelia | Nie |
| Hvezdárne | Nie |
Technické údaje podľa poskytnutého datasheetu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu