Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Omegon Pro RC 16" Truss Carbon so špičkovou montážou 10Micron GM3000 HPS predstavuje profesionálne riešenie pre náročnú astrofotografiu. Tento systém ponúka extrémnu nosnosť, maximálnu presnosť a optickú kvalitu, ktorá uspokojí aj observatóriá a pokročilých astrofotografov.
Kombinácia 16" RC teleskopu a montáže 10Micron prináša maximálnu stabilitu a presnosť pre dlhé expozície.
Hyperbolické zrkadlá poskytujú dokonale ostrý obraz po celej ploche snímača bez potreby korektorov.
Zrkadlá z kremenného skla minimalizujú teplotnú rozťažnosť a zabezpečujú stabilný fokus počas celej noci.
Gitterový tubus z uhlíkových vlákien je ľahký, pevný a teplotne stabilný.
Výkonné ventilátory skracujú čas ochladenia a eliminujú turbulencie v tubuse.
Robustný 3" Crayford výťah ponúka vysokú stabilitu pre ťažké kamery a príslušenstvo.
Montáž 10Micron HPS umožňuje extrémne presné sledovanie bez nutnosti autoguidingu.
Bez použitia šošoviek je systém vhodný aj pre UV a IR astrofotografiu bez chromatických chýb.
Tento systém Omegon Pro RC s montážou 10Micron predstavuje vrchol amatérskej aj profesionálnej astrofotografie. Ak hľadáte maximálny výkon, presnosť a spoľahlivosť, toto je riešenie, ktoré vás posunie na úplne novú úroveň.
Profesionálny 16" (406 mm) Ritchey-Chrétien teleskop zo série Pro RC s ohniskom 3250 mm (f/8) je určený pre náročnú astrofotografiu a observatórne použitie. Ponúka extrémnu svetelnosť, vysoké rozlíšenie a výbornú kvalitu obrazu bez komy.
| Typ | Reflektor |
| Konštrukcia | Ritchey-Chrétien |
| Apertúra | 406 mm |
| Ohnisková vzdialenosť | 3250 mm |
| Svetelnosť | f/8 |
| Konštrukcia tubusu | Gitterrohr (truss) |
| Rozlíšenie | 0,28" |
| Limitná magnitúda | 15,5 mag |
| Zber svetla | 3364× oproti oku |
| Max. zväčšenie | 812× |
| Typ | Gitterrohr (odľahčený rám) |
| Hmotnosť tubusu | 38 kg |
| Celková hmotnosť | 98 kg |
| Typ | Crayford |
| Priemer | 3" |
| Typ | Paralaktická |
| Model | GM 3000 HPS |
| GoTo | Áno |
| Hmotnosť montáže | 60 kg |
| Protiváhy | 2 × 20 kg |
| Mesiac | Áno |
| Planéty | Áno |
| Galaxie a hmloviny | Áno (špičkové) |
| Astrofotografia | Áno (profesionálna) |
| Pozorovanie prírody | Nie |
| Začiatočníci | Nie |
| Pokročilí | Áno |
| Hvezdárne | Áno |
| Bezkomové zobrazenie | Perfektné pre fotografiu |
| Extrémny výkon | Obrovská svetelnosť a dosah |
| Veľké pole | Vhodné pre veľké senzory |
| Stabilita | Profesionálna montáž GM3000 |
| Prenosnosť | Veľmi nízka |
| Cena | Veľmi vysoká (profesionálna trieda) |
| Náročnosť obsluhy | Vyžaduje skúsenosti |
16" Ritchey-Chrétien teleskop je špičkový profesionálny nástroj pre astrofotografiu a výskum. Vhodný najmä pre observatóriá alebo veľmi skúsených používateľov, ktorí vyžadujú maximálnu kvalitu obrazu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu