Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Leica Monovid 8x20 je elegantný a kompaktný monokulár, ktorý máte vždy po ruke – v meste, v divadle aj v prírode. Ponúka výnimočnú kvalitu obrazu, vysoké zväčšenie a unikátnu možnosť pozorovania z extrémne krátkej vzdialenosti.
Monovid 8x20 je ideálny spoločník na každodenné situácie – od mestských prechádzok až po kultúrne podujatia. Vďaka malým rozmerom sa zmestí do vrecka alebo kabelky.
8x zväčšenie umožňuje rozpoznať jemné detaily architektúry, výrazov tváre alebo prírodných štruktúr aj na väčšiu vzdialenosť.
Súčasťou balenia je close-up šošovka, ktorá umožňuje pozorovanie objektov už zo vzdialenosti 25–30 cm. Ideálne na čítanie textov alebo skúmanie detailov kvetov.
Čierne kožené prevedenie dodáva monokuláru luxusný vzhľad a zároveň zlepšuje úchop pri používaní.
Monovid nesie všetky charakteristické znaky optiky Leica – vysoký kontrast, verné farby a výbornú ostrosť obrazu v kompaktnom tele.
Pre každého, kto chce mať kvalitnú optiku vždy pri sebe – ideálne pre cestovateľov, milovníkov kultúry aj prírody.
Kompaktný monokulár s roof hranolom, HDC™ vrstvami a možnosťou makro pozorovania pomocou prídavnej šošovky
| Typ | Monokulár |
| Hranolový systém | Roof hranol s fázovou korekciou P40 |
| Telo | Hliník, plnený dusíkom |
| Vodotesnosť | Do hĺbky 5 m |
| Závit pre makro šošovku | M25 × 0,75 |
| Zväčšenie | 8× |
| Priemer objektívu | 20 mm |
| Výstupná pupila | 2,5 mm |
| Súmrakový faktor | 12,7 |
| Zorné pole na 1000 m | 110 m |
| Uhol zorného poľa | 6,3° |
| Očný reliéf | 15 mm |
| Minimálna zaostrovacia vzdialenosť | cca 1,8 m |
| Min. zaostrenie s makro šošovkou | 25 – 30 cm |
| Optické vrstvy | HDC™ multicoating, AquaDura (na vonkajších plochách) |
| Pre nositeľov okuliarov | Áno |
| Očnice | Výsuvné |
| Zaostrovanie | Vnútorné, centrálne koliesko |
| Dĺžka | 97,9 mm |
| Dĺžka s makro šošovkou | 105 mm |
| Priemer | 35,5 mm |
| Hmotnosť monokulára | cca 112 g |
| Hmotnosť makro šošovky | cca 14 g |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu