- Všetko o produkte
- Popis
- Parametre
- Recenzie
Popis
Séria IM-5
OPTIKA IM-5 je nový invertovaný výskumný mikroskop, ktorý vytvára brilantné obrazy na skúmanie živých buniek, organizmov a niekoľkých ďalších vzoriek vo veľkých bankách, pričom kombinuje techniky jasného poľa, tmavého poľa a fázového kontrastu pre najnáročnejších používateľov.
Tento invertovaný výskumný mikroskop sa posúva k novým horizontom vďaka Köhlerovmu kondenzoru, ergonomickému praktickému ovládaniu a významným jedinečným vlastnostiam, ako je napríklad najvyššia F.O.V. dostupný na invertovanom mikroskope (F.N. 24 mm).
IM-5 je voľne konfigurovateľný z hľadiska objektívov, výberom z:
- IOS LWD W-PLAN (Plan-Achromatic LWD pre svetlé pole, F.N. 22)
- IOS LWD W-PLAN PH (Plan-Achromatic LWD for phase contrast, F.N. 22)
- IOS LWD U-PLAN F (Semi-Apochromatic LWD for brightfield, F.N. 25)
- IOS LWD U-PLAN F PH (Semi-Apochromatic LWD for phase contrast, F.N. 25)
IM-5FLD
Hlav: Trinokulár (deliaci pomer: 100/0, 0/100), sklon 45°.
Dioptrické nastavenie: Obidva okuláre.
Okuláre: WF10x/24 mm, s vysokým očným bodom a s výsuvnými gumovými kalíškami.
Epi-fluorescenčné osvetlenie &; filtre: Vysoko výkonné 5 W LED diódy s reguláciou jasu, motorizovaná voľba LED diód s centrovateľnou membránou poľa, 4-polohový držiak filtrov; modré (EX 450-490, DM 495, EM 500-550), zelené (EX 540-580, DM 585, EM 608-682) a UV (EX 340-390, DM 400, EM 420LP) excitačné filtre sú súčasťou dodávky.
Nosník:
Nosník: Päťnásobné guľôčkové ložiská, otočné.
Nosníky: Možnosť výberu podľa preferencií zákazníka. Všetky s protiplesňovou úpravou.
Stupeň preparátu: Pevný stupeň, 215 × 250 mm a pripojiteľný mechanický stupeň, 290 × 250 mm, rozsah pohybu X-Y 120 × 80 mm.
Ostrenie: B/b>: Koaxiálny mechanizmus hrubého a jemného zaostrovania s koncovým dorazom, ktorý zabraňuje kontaktu medzi objektívom a vzorkou. Nastaviteľné napätie gombíka hrubého zaostrovania.
Kondenzátor: Abbe N.A. 0,50, odnímateľný, s clonou dúhovky a posuvníkom pre fázový kontrast.
Prenosové osvetlenie (Full Koehler): X-LED8 s bielou 8 W LED a reguláciou jasu. Teplota farieb: 6 300 K. Externý napájací zdroj s viacerými zástrčkami 100-240 Vac/12 Vdc.
Štandardné sady filtrov
Názov: 450-490
Výrez dichroického zrkadla (nm): 495
Emisný filter (nm): 500-550
Názov: G (zelená)
Excitačný filter (nm): G (zelená)
Difibračný filter (nm): 540-580
Dichroická hranica zrkadla (nm): 1: 585
Emisný filter (nm): 607-682
Názov: UV (ultrafialové)
Excitačný filter (nm): 340-390
Dichroická hranica zrkadla (nm): 400
Emisný filter (nm): 420LP
Predmety
Na výber:
Plan-Achromatické LWD pre svetlé pole:
- IOS LWD W-PLAN 4x/0.13, š. 10,4 mm (M-782)
- IOS LWD W-PLAN 40x/0,60, š. 3,1 mm (M-773)
- IOS LWD W-PLAN 60x/0,70, š. 1.7 mm (M-786)
Plan-Achromatic LWD pre fázový kontrast:
- IOS LWD W-PLAN PH 4x/0,13, W.D. 10,4 mm (M-782.1)
- IOS LWD W-PLAN PH 10x/0,25, š. 7,3 mm (M-783N)
- IOS LWD W-PLAN PH 20x/0,40, š. 6,8 mm (M-784N)
- IOS LWD W-PLAN PH 40x/0,65, š.D. 3 mm (M-785)
Semi-apochromatické LWD pre svetlé pole:
- IOS LWD U-PLAN F 4x/0,13, W.D. 18.52 mm (M-800)
- IOS LWD U-PLAN F 10x/0,30, š. 7,11 mm (M-801)
- IOS LWD U-PLAN F 20x/0,45, š. 5,91 mm (M-802)
- IOS LWD U-PLAN F 40x/0.65, š.d. 1,61 mm (M-803)
- IOS LWD U-PLAN F 60x/0,75, š.d. 1,04 mm (M-804)
Semi-apochromatické LWD na fázový kontrast:
- IOS LWD U-PLAN F PH 20x/0.45, š. 5,91 mm (M-1177)
- IOS LWD U-PLAN F PH 40x/0,65, š. 1,61 mm (M-1178)
Technické parametre
Invertovaný trinokulárny LED fluorescenčný mikroskop s filtrami B, G a UV, pre svetlé pole, fázový kontrast a tmavé pole
Kategória
| Skupina produktu | Invertovaný fluorescenčný mikroskopický set |
| Typ mikroskopu | Invertovaný |
Kontrastné metódy
| Svetlé pole | Áno |
| Fázový kontrast (pozitívny) | Áno |
| Tmavé pole | Áno |
| Fluorescencia | Áno |
Konštrukcia
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Typ tubusu | Trinokulárny (Siedentopf) |
| Rozdelenie svetla | 100/0 – 0/100 |
| Sklon tubusu | 45° |
| Aretačná skrutka okulárov | Áno |
Optika
| Optický systém | Nekonečno (∞) |
| Interpupilárna vzdialenosť | 50 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Áno |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
Okulár
| Zväčšenie okulárov | 10× |
| Zorné číslo | 24 mm |
| Planárny typ | Áno |
| Vysoký očný bod | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Výsuvné ochrany | Áno |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 26 mm |
Objektívy
| Závit objektívov | RMS |
| Štandardný rozsah zväčšenia | 40× – 600× |
| Objektív 4× | IOS LWD W-PLAN 4× / 0,13; pracovná vzdialenosť 10,4 mm |
| Objektív 40× | IOS LWD W-PLAN 40× / 0,60; pracovná vzdialenosť 3,1 mm |
| Objektív 60× | IOS LWD W-PLAN 60× / 0,70; pracovná vzdialenosť 1,7 mm |
| Voliteľný fázový objektív 4× | IOS LWD W-PLAN PH 4× / 0,13; pracovná vzdialenosť 10,4 mm |
| Voliteľný fázový objektív 10× | IOS LWD W-PLAN PH 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 7,3 mm |
| Voliteľný fázový objektív 20× | IOS LWD W-PLAN PH 20× / 0,40; pracovná vzdialenosť 6,8 mm |
| Voliteľný fázový objektív 40× | IOS LWD W-PLAN PH 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 3 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 4× | IOS LWD U-PLAN F 4× / 0,13; pracovná vzdialenosť 18,52 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 10× | IOS LWD U-PLAN F 10× / 0,30; pracovná vzdialenosť 7,11 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 20× | IOS LWD U-PLAN F 20× / 0,45; pracovná vzdialenosť 5,91 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 40× | IOS LWD U-PLAN F 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 1,61 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 60× | IOS LWD U-PLAN F 60× / 0,75; pracovná vzdialenosť 1,04 mm |
| Voliteľný U-PLAN F PH objektív 20× | IOS LWD U-PLAN F PH 20× / 0,45; pracovná vzdialenosť 5,91 mm |
| Voliteľný U-PLAN F PH objektív 40× | IOS LWD U-PLAN F PH 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 1,61 mm |
Revolverový menič objektívov
| Počet pozícií | 5 |
| Reverzné vyhotovenie | Áno |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie v ložiskách | Áno |
Predmetový stolík
| Typ | Pevný stolík + prídavný mechanický stolík |
| Rozmery pevného stolíka | 215 × 250 mm |
| Rozmery so mechanickým stolíkom | 290 × 250 mm |
| Posuvný mechanizmus | Hrebeň a pastorok |
| Rozsah pohybu | 120 × 80 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Sklenená kruhová vložka | Áno |
| Kovová kruhová vložka | Áno |
| Držiak Petriho misky | 38 mm, 54 mm, 65 mm |
| Držiak Terasakiho platne | 96-jamková |
| Držiak pre 1 preparát | Áno |
| Držiak pre 2 preparáty | Voliteľný |
| Držiak Utermöhlovej komôrky | Voliteľný |
Kondenzor
| Typ | Abbe |
| Vyhotovenie | Odnímateľný |
| Numerická apertura | 0,50 |
| Clona | Irisová |
| Posúvač pre fázový kontrast | BF, 4×/10×, 20×/40× |
| Posúvač pre tmavé pole (suché) | Áno |
| Predĺžená pracovná vzdialenosť | Áno |
| Pracovná vzdialenosť (LWD) | 28 mm |
| Rozšíriteľná pracovná vzdialenosť (LWD) | až do 220 mm |
| Centrovanie | Áno |
| Zaostrovanie kondenzora | Hrebeň a pastorok |
Zaostrovanie / mechanika
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Zdvih jemného zaostrenia na jednu otáčku | 0,2 mm |
| Počet dielikov jemného zaostrenia | 100 |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 2 µm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
Prechádzajúce osvetlenie
| Köhlerovo osvetlenie | Plné |
| Typ osvetlenia | X-LED |
| Verzia X-LED | X-LED8 |
| Výkon svetelného zdroja | 8 W |
| Regulácia jasu | Manuálna |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 300 K |
| Max. príkon | 13 W |
| ECO funkcia | Áno |
| LED indikátor | Áno |
Fluorescenčný modul
| Počet pozícií | 4 |
| Blue filtračná sada | Súčasť balenia; excitácia 450 – 490 nm; dichroické zrkadlo 495 nm; emisia 500 – 550 nm |
| Green filtračná sada | Súčasť balenia; excitácia 540 – 580 nm; dichroické zrkadlo 585 nm; emisia 608 – 682 nm |
| UV filtračná sada | Súčasť balenia; excitácia 340 – 390 nm; dichroické zrkadlo 400 nm; emisia 420LP nm |
| Rozmery filtrov | Excitačný filter Ø 25 mm; dichroické zrkadlo 36 × 25 mm; emisný filter Ø 25 mm |
| Výber filtračnej sady | Manuálny |
| Vkladanie LED zdroja | Motorizované |
| Poleová clona | Centrovaná |
Svetelný zdroj fluorescencie
| Typ | Blue / Green / UV LED |
| Voliteľná LED | Na vyžiadanie |
| Výkon | 5 W |
| Vlnová dĺžka Blue LED | 470 nm |
| Vlnová dĺžka Green LED | 560 nm |
| Vlnová dĺžka UV LED | 385 nm |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Regulácia jasu | Áno |
Napájanie
| Napájanie pre prechádzajúce osvetlenie | Externé |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100/240 Vac, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 12 Vdc 5 A |
Rozmery a hmotnosť
| Výška | 545 mm |
| Šírka | 290 mm |
| Hĺbka | 720 mm |
| Hmotnosť produktu | 13 kg |
Príslušenstvo v balení
| Protiprachový kryt | Áno |
| Imbusový kľúč | Áno |
| Centrovačný teleskop | Áno |
| Zelený filter | Áno |
| LBD filter | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
Informácie o produkte
| Doplňujúca informácia | Konfigurácia podporuje svetlé pole, fázový kontrast, tmavé pole a fluorescenciu. |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Recenzie zákazníkov
Nenašli sa žiadne príspevky