Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Gemologický mikroskop OPTIKA OPTIGEM-20 je profesionálny trinokulárny stereomikroskop navrhnutý špeciálne pre analýzu drahých kameňov a šperkov. Kombinuje pozorovanie v jasnom a tmavom poli s pokročilým systémom osvetlenia, ktorý umožňuje detailné štúdium inklúzií, štruktúry a kvality drahokamov.
Gemológia, hodnotenie drahých kameňov, šperkárske dielne, laboratóriá certifikácie diamantov a drahokamov, aukčné domy, univerzitné gemologické laboratóriá a odborné školenia.
Tmavé pole patrí medzi najdôležitejšie techniky v gemológii. Osvetlenie prichádza z bočného smeru, čím zvýrazňuje inklúzie, praskliny a optické vlastnosti drahých kameňov. Vďaka tomu je možné jednoduchšie identifikovať syntetické kamene alebo napodobeniny.
Presné optické parametre, rozsah zväčšení a konfiguráciu osvetlenia nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Gemologický trinokulárny stereomikroskop so zoomom 7× – 45×, sklopným stojanom a prechádzajúcim aj incidentným LED osvetlením
| Skupina produktu | Gemologický stereomikroskop |
| Typ zostavy | Trinokulárny stereomikroskopický set |
| Svetlé pole – prechádzajúce svetlo | Áno |
| Tmavé pole – prechádzajúce svetlo | Áno |
| Jednoduchá polarizácia – prechádzajúce svetlo | Voliteľná |
| Svetlé pole – incidentné svetlo | Áno |
| Tmavé pole – incidentné svetlo | Áno |
| Jednoduchá polarizácia – incidentné svetlo | Voliteľná |
| Typ tubusu | Trinokulárny |
| Materiál konštrukcie | Hliník a plastové odliatky / hliníkové prevody |
| Rozdelenie svetla | Pevné, 50 / 50 (okulár / foto) |
| Sklon tubusu | 45° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Priemer držiaka hlavy | 76 mm |
| Vnútorný priemer tubusu | 30 mm |
| Optický systém | Greenough |
| Interpupilárna vzdialenosť | 51 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na oboch tubusoch |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Zväčšenie okulárov | 10× |
| Zorné číslo | 21 mm |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 23 mm |
| High Eye Point | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Výsuvné ochrany | Áno |
| Typ objektívu | Achromatický |
| Typ zoomu | Parfokálny achromatický |
| Pracovná vzdialenosť | 100 mm |
| Štandardné zväčšenie | 7× – 45× |
| Pomer zoomu | 6,43 : 1 |
| Numerická apertura objektívu | 0,02 pri 0,7× / 0,07 pri 4,5× |
| Rozlišovacia schopnosť objektívu | 59 lp/mm pri 0,7× / 208 lp/mm pri 4,5× |
| Typ zaostrovania | Hrubé |
| Celkový zdvih | 114 mm |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ stojana | Pevné rameno |
| Naklápanie | Áno, plný uhol 90° |
| Otáčanie stojana | 360° |
| Gemologická svorka | Áno, nastaviteľná |
| Max. výška vzorky | 90 mm |
| Typ | LED |
| Tmavé pole | Áno, bočne vyžarujúce LED |
| Páčka pre vloženie tmavého pozadia | Áno |
| Voľba režimu osvetlenia | Áno, 3 režimy: iba svetlé pole / iba tmavé pole / svetlé pole + tmavé pole |
| Výkon svetelného zdroja | 2 W |
| Intenzita osvetlenia | 6 000 lux |
| Regulácia jasu | Manuálna |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 300 K |
| Max. príkon | 3 W |
| Typ | LED |
| Typ X-LED | X-LED2 |
| Výkon svetelného zdroja | 3 W |
| Intenzita osvetlenia | 80 000 lux |
| Regulácia jasu | Manuálna |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 500 K (severské svetlo) |
| Max. príkon | 6 W |
| Typ napájania | Externé |
| Konektor mikroskopu | Jack, 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100/240 Vac, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 12 Vdc 1,5 A |
| Celková výška | 480 mm |
| Výška hlavy | 230 mm |
| Šírka hlavy | 140 mm |
| Hĺbka hlavy | 150 mm |
| Výška základne | 60 mm |
| Šírka základne | 210 mm |
| Hĺbka základne | 270 mm |
| Hmotnosť produktu | 10 kg |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
| Doplňujúca informácia | Technické údaje pre gemologickú stereomikroskopickú zostavu s pevným ramenom a nastaviteľnou gemologickou svorkou. |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu