Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
OPTIKA B-69 je moderný biologický mikroskop zo série B-60 určený pre školy, študentov a základné laboratórne pozorovania. Vďaka binokulárnej hlavici, kvalitnej achromatickej optike a presnému mechanickému stolíku poskytuje ostrý obraz s vysokým kontrastom. Robustná konštrukcia a energeticky úsporné LED osvetlenie robia z tohto modelu spoľahlivý nástroj pre výučbu biológie, mikrobiológie a základné laboratórne analýzy.
Školské a univerzitné laboratóriá, výučba biológie, pozorovanie buniek a mikroorganizmov, základné biologické a medicínske analýzy.
Integrované LED osvetlenie s výkonom 1 W a farebnou teplotou približne 6300 K poskytuje rovnomerné osvetlenie preparátu a stabilný kontrast obrazu. Regulácia intenzity umožňuje nastaviť optimálne osvetlenie podľa zväčšenia a typu pozorovaného vzorku.
Kompletné technické parametre mikroskopu OPTIKA B-69 nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Binokulárny biologický mikroskop s achromatickými objektívmi, mechanickým stolíkom StagErase™ a LED osvetlením s možnosťou batériovej prevádzky
| Svetlé pole | Áno |
| Jednoduché polarizačné pozorovanie | Voliteľné |
| Typ mikroskopu | Priamy biologický mikroskop |
| Optický systém | Finite DIN 160 mm |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné držadlo | Áno |
| Typ hlavy | Binokulárna (Siedentopf) |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Interpupilárna vzdialenosť | 55 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Fixácia okulárov | Aretačná skrutka |
| Typ | WF 10× / 18 mm |
| Zorné pole | 18 mm |
| Ukazovateľ | Voliteľný |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 20 mm |
| Počet pozícií | 4 |
| Typ | Reverzný revolver na guľôčkových ložiskách |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Závit objektívov | RMS |
| Typ objektívov | Achromatické |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Celkové zväčšenie | 40× – 1000× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 10,6 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 7,0 mm |
| Objektív 40× | 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,5 mm |
| Objektív 100× | 100× / 1,25 (olejová imerzia); pracovná vzdialenosť 0,13 mm |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík StagErase™ |
| Rozmery | 125 × 125 mm |
| Rozsah pohybu X-Y | 62 × 24 mm |
| Mechanizmus | Hrebeň a pastorok (rack and pinion) |
| Vernierova stupnica | Áno |
| Presnosť stupnice | 0,1 mm |
| Držiak preparátu | Áno |
| Typ | Abbe |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Centrovanie | Predcentrovaný |
| Nastavenie výšky | Zaostriteľný |
| Clona | Irisová |
| Mechanizmus | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Celkový zdvih hrubého posuvu | 23 mm |
| Celkový zdvih jemného posuvu na 1 otočenie | 1,2 mm |
| Počet dielikov jemného posuvu | 100 |
| Rozlíšenie jemného posuvu | 12 µm |
| Horný doraz | Áno |
| Typ | LED prechádzajúce osvetlenie |
| Výkon LED | 1 W |
| Regulácia intenzity | Manuálna |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Max. príkon | 1,5 W |
| Napájací zdroj | Externý adaptér |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ zástrčky | Multi-plug (EU / UK / US) |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC |
| Výstupné napätie | 5 V DC / 500 mA |
| Batérie | Ni-MH (3× AAA) |
| Prevádzkový čas | cca 8 h |
| Čas nabíjania | cca 8 h |
| Výška | 330 mm |
| Šírka | 135 mm |
| Hĺbka | 235 mm |
| Hmotnosť | cca 2,9 kg |
| Príslušenstvo v balení | Protiprachový kryt, imerzný olej (10 ml) |
| Návod | Digitálna verzia na stiahnutie |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu