Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Laboratórny mikroskop OPTIKA B-510METR je profesionálny trinokulárny mikroskop určený na analýzu materiálov v prechádzajúcom aj dopadajúcom svetle. Kombinácia metalografických objektívov IOS W-PLAN MET, polarizačných filtrov a systému šikmého osvetlenia umožňuje detailné pozorovanie povrchov kovov, zliatin a technických materiálov pri výskume aj kontrole kvality.
Metalografia, analýza povrchov kovov a zliatin, kontrola kvality materiálov, priemyselné laboratóriá, materiálový výskum, univerzitné laboratóriá a technické pracoviská zaoberajúce sa analýzou štruktúry materiálov.
Kombinácia dopadajúceho svetla, polarizačných filtrov a šikmého osvetlenia umožňuje zvýraznenie mikroštruktúry a povrchových defektov materiálov. Mikroskop je preto vhodný na detailnú analýzu kovov, povlakov, zliatin a technických komponentov.
Presné optické parametre objektívov, konfiguráciu osvetlenia a ďalšie technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Trinokulárny metalografický mikroskop s IOS W-PLAN MET objektívmi, pre incidentné aj prechádzajúce svetlo
| Skupina produktu | Metalografický laboratórny mikroskop |
| Typ mikroskopu | Priamy |
| Prechádzajúce svetlé pole | Áno |
| Fázový kontrast (pozitívny) | Voliteľný |
| Tmavé pole | Voliteľné |
| Jednoduchá polarizácia | Voliteľná |
| Incidentné svetlé pole | Áno |
| Šikmé osvetlenie | Áno |
| Incidentná jednoduchá polarizácia | Áno |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné madlo | Áno |
| Typ tubusu | Trinokulárny (Siedentopf) |
| Rozdelenie svetla | 50 / 50 |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie tubusu | 360° |
| Vnútorný priemer tubusu | 30 mm |
| Optický systém | Nekonečno (∞) |
| Interpupilárna vzdialenosť | 50 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Zväčšenie okulárov | 10× |
| Zorné číslo | 22 mm |
| Planárny typ | Áno |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 26 mm |
| High Eye Point | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Výsuvné ochrany | Áno |
| Typ objektívov | IOS W-PLAN MET |
| Závit objektívov | RMS |
| Štandardný rozsah zväčšenia | 50× – 500× |
| Objektív 5× | 5× / 0,12; pracovná vzdialenosť 15,5 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 10 mm |
| Objektív 20× | 20× / 0,40; pracovná vzdialenosť 5,8 mm |
| Objektív 50× | 50× / 0,75; pracovná vzdialenosť 0,32 mm |
| Počet pozícií | 5 |
| Reverzné vyhotovenie | Áno |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie v ložiskách | Áno |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 233 × 147 mm |
| Posuvný mechanizmus | Rackless |
| Rozsah pohybu | 78 × 54 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Držiak preparátov | Áno |
| Počet preparátov | 2 |
| X-Y Vernierova stupnica | Áno |
| Presnosť Vernierovej stupnice | 0,1 mm |
| Typ | Výklopný |
| Odnímateľný | Áno |
| Numerická apertura | 0,2 / 0,9 |
| Stupnica numerickej apertúry | Áno |
| Clona | Irisová |
| Centrovanie | Áno |
| Zaostrovanie kondenzora | Hrebeň a pastorok |
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Celkový zdvih hrubého zaostrovania | 38 mm |
| Zdvih jemného zaostrenia na jednu otáčku | 0,2 mm |
| Počet dielikov jemného zaostrenia | 100 |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 2 µm |
| Max. výška vzorky | 31 mm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Plochý ergonomický ovládač | Áno |
| Köhlerovo osvetlenie | Plné |
| Typ osvetlenia | X-LED |
| Verzia X-LED | X-LED3 |
| Výkon svetelného zdroja | 3,6 W |
| Regulácia jasu | Manuálna |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 300 K |
| Max. príkon | 6 W |
| Polarizátor | Áno |
| Analyzátor, otočný 360° | Áno |
| Šikmé osvetlenie | Áno |
| Poleová clona | Centrovaná |
| Apertúrna clona | Centrovaná |
| Typ osvetlenia | X-LED8 |
| Výkon svetelného zdroja | 8 W |
| Životnosť | > 50 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 300 K |
| Regulácia jasu | Áno |
| Napájanie pre prechádzajúce osvetlenie | Externé |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100/240 Vac, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 6 Vdc 2,5 A |
| Výška | 505 mm |
| Šírka | 270 mm |
| Hĺbka | 550 mm |
| Hmotnosť produktu | 12,5 kg |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Nástroj na reguláciu tuhosti | Áno |
| Imbusový kľúč | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
| Doplňujúca informácia | Konfigurácia je určená na metalografické pozorovanie v incidentnom aj prechádzajúcom svetle. |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu