Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Laboratórny mikroskop OPTIKA B-510ASB je profesionálny trinokulárny mikroskop navrhnutý pre biologické analýzy v jasnom poli aj vo fázovom kontraste. Vďaka optike IOS W-PLAN, presnej Koehlerovej iluminácii a meraciemu okuláru s Walton & Beckett retikulom je ideálny pre hematologické vyšetrenia a presné počítanie buniek v diagnostických laboratóriách.
Hematológia, cytológia, mikrobiológia, klinické diagnostické laboratóriá, veterinárna medicína, univerzitné laboratóriá a výskumné pracoviská zamerané na analýzu buniek a biologických preparátov.
Okulár s Walton & Beckett retikulom umožňuje presné meranie a počítanie buniek pri mikroskopických analýzach. Táto konfigurácia je často používaná v hematológii a reprodukčnej medicíne pri analýze koncentrácie a pohyblivosti buniek.
Presné optické parametre objektívov, konfiguráciu fázového kontrastu a ďalšie technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Trinokulárny fázový mikroskop s objektívmi IOS W-PLAN a okulárom Walton & Beckett
| Skupina produktu | Laboratórny mikroskop pre svetlé pole a fázový kontrast |
| Typ mikroskopu | Priamy |
| Svetlé pole | Áno |
| Fázový kontrast (pozitívny) | Áno |
| Tmavé pole | Voliteľné |
| Jednoduchá polarizácia | Voliteľná |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné madlo | Áno |
| Typ tubusu | Trinokulárny (Siedentopf) |
| Rozdelenie svetla | 50 / 50 |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie tubusu | 360° |
| Vnútorný priemer tubusu | 30 mm |
| Optický systém | Nekonečno (∞) |
| Interpupilárna vzdialenosť | 50 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Štandardné okuláre | 10× / FN 22 mm, planárne |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 26 mm |
| High Eye Point | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Výsuvné ochrany | Áno |
| Okulár Walton & Beckett | 12,5× / FN 18 mm, planárny, osnova Walton & Beckett 3:1 |
| Typ objektívov | IOS W-PLAN |
| Štandardný rozsah zväčšenia | 40× – 1000× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 17,3 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 10 mm |
| Fázový objektív 40× | PH 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,54 mm |
| Objektív 100× | 100× / 1,25; olejová imerzia; pracovná vzdialenosť 0,13 mm |
| Počet pozícií | 5 |
| Reverzné vyhotovenie | Áno |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie v ložiskách | Áno |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 233 × 147 mm |
| Posuvný mechanizmus | Rackless |
| Rozsah pohybu | 78 × 54 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Držiak preparátov | Áno |
| Počet preparátov | 2 |
| X-Y Vernierova stupnica | Áno |
| Presnosť Vernierovej stupnice | 0,1 mm |
| Typ | Abbe |
| Pozície | 2 (BF, 40×) |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Stupnica zväčšenia pre jednoduché polohovanie | Áno |
| Odnímateľný | Áno |
| Clona | Irisová |
| Centrovanie | Áno |
| Zaostrovanie kondenzora | Hrebeň a pastorok |
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Celkový zdvih hrubého zaostrovania | 25 mm |
| Zdvih jemného zaostrenia na jednu otáčku | 0,2 mm |
| Počet dielikov jemného zaostrenia | 100 |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 2 µm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Plochý ergonomický ovládač | Áno |
| Köhlerovo osvetlenie | Plné |
| Typ osvetlenia | X-LED |
| Verzia X-LED | X-LED3 |
| Výkon svetelného zdroja | 3,6 W |
| Regulácia jasu | Manuálna |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 300 K |
| Max. príkon | 6 W |
| Napájanie pre prechádzajúce osvetlenie | Externé |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100/240 Vac, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 6 Vdc 2,5 A |
| Výška | 420 mm |
| Šírka | 270 mm |
| Hĺbka | 390 mm |
| Hmotnosť produktu | 9,1 kg |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Imerzný olej (10 ml) | Áno |
| Nástroj na reguláciu tuhosti | Áno |
| Imbusový kľúč | Áno |
| Centrovačný teleskop | Áno |
| Zelený filter | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
| Doplňujúca informácia | Vyhrievaný stolík je voliteľný. |
| Doplňujúca informácia 2 | Externý nabíjateľný batériový blok je voliteľný. |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu