Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Laboratórny biologický mikroskop OPTIKA B-383PLi je profesionálny trinokulárny mikroskop určený pre presné pozorovanie biologických preparátov v jasnom poli. Vyznačuje sa kvalitnou optickou sústavou IOS N-PLAN, ergonomickou konštrukciou a stabilným LED osvetlením X-LED³ s fixným Köhlerovým nastavením. Trinokulárna hlavica umožňuje jednoduché pripojenie digitálnej kamery pre dokumentáciu mikroskopických preparátov.
Biologické a medicínske laboratóriá, histologické a cytologické analýzy, univerzitné laboratóriá, výučba mikroskopie, vedecký výskum a digitálna dokumentácia mikroskopických preparátov.
Trinokulárna konštrukcia umožňuje jednoduché pripojenie digitálnej mikroskopickej kamery bez obmedzenia vizuálneho pozorovania. Mikroskop je tak vhodný nielen na rutinné pozorovanie, ale aj na dokumentáciu preparátov, prezentácie a archiváciu mikroskopických snímok.
Presné optické parametre, konfiguráciu objektívov a kompletné technické špecifikácie nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Trinokulárny biologický mikroskop s infinity optickým systémom, planachromatickými objektívmi IOS N-PLAN a prechádzajúcim osvetlením X-LED³ pre rutinné laboratórne pozorovanie
| Svetlé pole | Áno |
| Fázový kontrast | Voliteľný |
| Tmavé pole | Voliteľné |
| Jednoduché polarizačné pozorovanie | Voliteľné |
| Typ mikroskopu | Priamy biologický mikroskop |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné držadlo | Áno |
| Typ hlavy | Trinokulárna, Siedentopf |
| Deliaci pomer svetla | 50 / 50 |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Aretačná skrutka okulárov | Áno |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Zväčšenie | 10× |
| Zorné číslo | 20 mm |
| Ukazovateľ | Voliteľný |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 21 mm |
| Vysoký očný bod | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Počet pozícií | 5 |
| Typ | Reverzný |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie | Na guľôčkových ložiskách |
| Závit objektívov | RMS |
| Optický systém | Infinity |
| Typ objektívov | IOS N-PLAN |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Celkové zväčšenie | 40× – 1000× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 16,8 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 5,8 mm |
| Objektív 40× | 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,43 mm |
| Objektív 100× | 100× / 1,25 (olej / voda); pracovná vzdialenosť 0,13 mm |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 233 × 147 mm |
| Mechanizmus posuvu | Rackless |
| Rozsah pohybu X-Y | 78 × 54 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Držiak preparátu | Áno |
| Počet preparátov | 2 |
| Vernierova stupnica X-Y | Áno |
| Presnosť Vernierovej stupnice | 0,1 mm |
| Typ | Abbe, odnímateľný |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Stupnica zväčšenia pre zjednodušené nastavenie | Áno |
| Clona | Irisová |
| Centrovanie | Áno |
| Zaostrovanie kondenzora | Ozubený hrebeň a pastorok |
| Köhlerovo osvetlenie | Pevné, plné voliteľné |
| Typ mechanizmu | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Celkový zdvih hrubého posuvu | 25 mm |
| Celkový zdvih jemného posuvu na 1 otočenie | 0,2 mm |
| Počet dielikov jemného posuvu | 100 |
| Rozlíšenie jemného posuvu | 2 µm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Plochý ergonomický ovládač | Áno |
| Typ | X-LED³ |
| Výkon svetelného zdroja | 3,6 W |
| Regulácia intenzity | Manuálna |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Max. príkon | 6 W |
| Napájací zdroj | Externý |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC, 50 / 60 Hz |
| Výstupné napätie | 6 V DC / 2,5 A |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Imerzný olej | 10 ml |
| Nástroj na nastavenie tuhosti | Áno |
| Imbusový kľúč | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
| Výška | 405 mm |
| Šírka | 235 mm |
| Hĺbka | 370 mm |
| Hmotnosť produktu | 7,5 kg |
| Vyhrievací stolík | Voliteľný |
| Externý nabíjateľný akumulátorový blok | Voliteľný |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu