Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Metalografický mikroskop OPTIKA B-383MET je profesionálny trinokulárny mikroskop určený na analýzu kovov a technických materiálov v dopadajúcom svetle. Vďaka metalografickým objektívom IOS W-PLAN MET, presnému epi-osvetleniu a polarizačnému systému umožňuje detailné pozorovanie mikroštruktúry kovov, zliatin a povrchových vrstiev materiálov pri kontrole kvality aj výskume.
Metalografia, analýza štruktúry kovov a zliatin, kontrola kvality materiálov, priemyselné laboratóriá, výskumné pracoviská materiálového inžinierstva a univerzitné technické laboratóriá.
Kombinácia dopadajúceho LED osvetlenia, metalografických objektívov a polarizačných filtrov umožňuje zvýraznenie mikroštruktúry materiálov. Mikroskop je preto vhodný pre analýzu povrchových vrstiev, metalografických výbrusov a identifikáciu štrukturálnych defektov.
Presné technické parametre objektívov, optického systému a konfiguráciu osvetlenia nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Trinokulárny metalografický mikroskop s objektívmi IOS W-PLAN MET pre dopadajúce a prechádzajúce svetlo
| Skupina produktu | Metalografický mikroskop |
| Typ mikroskopu | Priamy |
| Svetlé pole (dopadajúce svetlo) | Áno |
| Svetlé pole (prechádzajúce svetlo) | Áno |
| Jednoduchá polarizácia | Áno |
| Fázový kontrast | Voliteľný |
| Tmavé pole | Voliteľné |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné madlo | Áno |
| Typ tubusu | Trinokulárny (Siedentopf) |
| Rozdelenie svetla | 50 / 50 |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie tubusu | 360° |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Optický systém | Nekonečno (∞) |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Zväčšenie | 10× |
| Zorné číslo | 20 mm |
| Ukazovateľ | Voliteľný |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 21 mm |
| High Eye Point | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Typ objektívov | IOS W-PLAN MET |
| Závit objektívov | RMS |
| Štandardný rozsah zväčšenia | 50× – 500× |
| Objektív 5× | 5× / 0,12; pracovná vzdialenosť 15,5 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 10 mm |
| Objektív 20× | 20× / 0,40; pracovná vzdialenosť 5,8 mm |
| Objektív 50× | 50× / 0,75; pracovná vzdialenosť 0,32 mm |
| Počet pozícií | 5 |
| Reverzné vyhotovenie | Áno |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie | Guľôčkové ložiská |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 233 × 147 mm |
| Mechanizmus posuvu | Rackless |
| Rozsah pohybu X-Y | 78 × 54 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Držiak vzorky | Áno |
| Počet preparátov | 2 |
| Vernierova stupnica | Áno |
| Presnosť stupnice | 0,1 mm |
| Sklenená vložka pre vzorku | Áno |
| Typ | Abbe |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Odnímateľný | Áno |
| Clona | Irisová |
| Centrovanie | Áno |
| Zaostrovanie kondenzora | Hrebeň a pastorok |
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Celkový zdvih hrubého zaostrovania | 25 mm |
| Zdvih jemného zaostrenia | 0,2 mm / otáčku |
| Počet dielikov jemného zaostrenia | 100 |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 2 µm |
| Horný doraz | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Prechádzajúce osvetlenie | X-LED³ |
| Dopadajúce osvetlenie | X-LED³ |
| Výkon LED | 3,6 W |
| Teplota chromatickosti | 6300 K |
| Regulácia jasu | Áno |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Napájací zdroj | Externý |
| Napätie | 100 – 240 V AC |
| Výstup | 6 V DC / 2,5 A |
| Max. príkon | 6 W |
| Výška | 465 mm |
| Šírka | 235 mm |
| Hĺbka | 405 mm |
| Hmotnosť produktu | cca 8,5 kg |
| Určenie | Metalografia, materiálový výskum, mineralógia |
| Doplnky | Vyhrievaný stolík a externý batériový modul – voliteľné |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu