Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Laboratórny mikroskop OPTIKA B-383DK je profesionálny trinokulárny biologický mikroskop určený na pozorovanie v jasnom poli a tmavom poli s olejovou imerziou (oil immersion darkfield). Vďaka planachromatickej optike, presnej mechanike a špeciálnemu darkfield kondenzoru umožňuje pozorovanie veľmi jemných mikroorganizmov a transparentných štruktúr s vysokým kontrastom.
Mikrobiológia, hematológia, klinické diagnostické laboratóriá, výskum mikroorganizmov, pozorovanie spirochét a veľmi jemných biologických štruktúr v tmavom poli.
Metóda tmavého poľa umožňuje pozorovať veľmi malé alebo transparentné objekty, ktoré sú v klasickom jasnom poli ťažko viditeľné. Svetlo sa do objektívu dostáva iba po rozptyle na preparáte, čím vzniká jasný obraz objektu na tmavom pozadí.
Presné optické parametre objektívov, konfiguráciu kondenzorov a ďalšie technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Trinokulárny mikroskop pre svetlé pole a olejové tmavé pole s objektívmi E-PLAN
| Skupina produktu | Laboratórny mikroskop pre tmavé pole |
| Typ mikroskopu | Priamy |
| Svetlé pole | Áno |
| Tmavé pole (olejové) | Áno |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Typ tubusu | Trinokulárny (Siedentopf) |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie tubusu | 360° |
| Rozdelenie svetla | 50 / 50 |
| Revolverový menič objektívov | Päťnásobný, reverzný |
| Uloženie revolvera | Guľôčkové ložiská |
| Optický systém | DIN 160 mm |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom okulári |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Typ | WF 10× / FN 20 mm |
| Širokouhlé okuláre | Áno |
| High Eye Point | Áno |
| Typ objektívov | E-PLAN |
| Objektív 4× | 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 15,2 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 5,5 mm |
| Objektív 40× | 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,45 mm |
| Objektív 100× | PlanAchromat 100× / 1,25; olejová imerzia; irisová clona; pracovná vzdialenosť 0,1 mm |
| Celkové zväčšenie | 40× – 1000× |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 160 × 140 mm |
| Rozsah pohybu X-Y | 78 × 54 mm |
| Vernierova stupnica | Áno |
| Presnosť stupnice | 0,1 mm |
| Kondenzor pre svetlé pole | Abbe, N.A. 1,25 |
| Kondenzor pre tmavé pole | Olejový, N.A. 1,36 s integrovaným LED osvetlením |
| Centrovanie | Áno |
| Clona | Irisová |
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 0,002 mm |
| Horný doraz | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ osvetlenia | X-LED³ |
| Výkon LED | 3,6 W |
| Teplota chromatickosti | 6300 K |
| Životnosť LED | cca 50 000 hodín |
| Regulácia jasu | Manuálna |
| Napájací zdroj | Externý |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 6 V DC / 1 A |
| Max. príkon | 6 W |
| Výška | 480 mm |
| Šírka | 210 mm |
| Hĺbka | 370 mm |
| Hmotnosť produktu | cca 8 kg |
| Centrovačný teleskop | Áno |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu