Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Biologický mikroskop OPTIKA B-382PLi-ALC je profesionálny laboratórny prístroj určený pre presné pozorovanie biologických preparátov v jasnom poli. Kombinuje kvalitnú planachromatickú optiku IOS N-PLAN, mechanický krížový stolík bez presahujúcich ovládacích prvkov a moderný systém osvetlenia X-LED³ s automatickou reguláciou intenzity ALC. Konštrukcia mikroskopu poskytuje stabilný obraz, komfortnú ergonómiu a vysokú reprodukovateľnosť výsledkov pri rutinných laboratórnych analýzach.
Laboratórna diagnostika, biologický a medicínsky výskum, univerzitné laboratóriá, výučba histológie a cytológie, analýza biologických preparátov a rutinné mikroskopické vyšetrenia v zdravotníckych alebo výskumných pracoviskách.
Technológia ALC (Automatic Light Control) automaticky prispôsobuje intenzitu osvetlenia podľa zvoleného objektívu. Pri zmene zväčšenia tak zostáva obraz optimálne osvetlený bez nutnosti manuálneho nastavovania jasu, čo výrazne zvyšuje komfort práce a znižuje únavu používateľa počas dlhodobého pozorovania.
Presné optické parametre, konfiguráciu objektívov a technické špecifikácie nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Laboratórny biologický mikroskop s infinity optickým systémom, planachromatickými objektívmi IOS N-PLAN, osvetlením X-LED³ a systémom Automatic Light Control (ALC)
| Typ mikroskopu | Priamy biologický mikroskop |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné držadlo | Áno |
| Svetlé pole | Áno |
| Fázový kontrast | Voliteľné |
| Jednoduchá polarizácia | Voliteľná |
| Tmavé pole | Voliteľné |
| Typ hlavy | Binokulárna (Siedentopf) |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Priemer tubusu | 30 mm |
| Typ | WF 10× / 20 mm, High Eye Point |
| Uchytenie | Fixované skrutkou |
| Okulár s ukazovateľom | Voliteľný |
| Mikrometrický okulár | Voliteľný |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 23 mm |
| Gumené očnice | Áno |
| Počet pozícií | 5 |
| Typ | Reverzný revolver |
| Otáčanie | Obojsmerné |
| Uloženie | Guľôčkové ložiská |
| Závit objektívov | RMS |
| Optický systém | Infinity (IOS) |
| Typ objektívov | IOS N-PLAN |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Celkové zväčšenie | 40× – 1000× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 16,8 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 5,8 mm |
| Objektív 40× | 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,43 mm |
| Objektív 100× | 100× / 1,25 (olej / voda); pracovná vzdialenosť 0,13 mm |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík (rackless) |
| Rozmery | 233 × 147 mm |
| Rozsah pohybu X-Y | 78 × 54 mm |
| Pohon X | Remenový mechanizmus |
| Držiak preparátu | Áno |
| Typ | Abbe |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Centrovanie | Áno |
| Nastavenie výšky | Zaostriteľný |
| Clona | Irisová |
| Typ osvetlenia | Pevný Köhler |
| Typ mechanizmu | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Bezpečnostný doraz | Áno |
| Rozlíšenie jemného posuvu | 0,002 mm |
| Typ | X-LED³ prechádzajúce osvetlenie |
| Výkon LED | 3,6 W |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Regulácia intenzity | Áno |
| Automatic Light Control (ALC) | Áno |
| Napájací zdroj | Externý adaptér |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 6 V DC |
| Typ konektora | Multi-plug |
| Výška | 480 mm |
| Šírka | 210 mm |
| Hĺbka | 370 mm |
| Hmotnosť | cca 4 kg |
| Príslušenstvo | Návod na použitie, protiprachový kryt |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu