Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Laboratórny mikroskop OPTIKA B-382PH-ALC je profesionálny biologický mikroskop určený na pozorovanie v jasnom poli, fázovom kontraste a tmavom poli (dry darkfield). Vďaka planachromatickej optike, univerzálnemu fázovému kondenzoru a stabilnému LED osvetleniu poskytuje vysoký kontrast a presné zobrazenie transparentných biologických preparátov bez potreby farbenia.
Mikrobiológia, cytológia, hematológia, biologické a medicínske laboratóriá, univerzitné výučbové pracoviská a výskumné laboratóriá pracujúce so živými bunkami a transparentnými preparátmi.
Fázový kontrast umožňuje sledovať živé bunky a transparentné biologické štruktúry bez potreby farbenia preparátu. V kombinácii s tmavým poľom možno zvýrazniť veľmi jemné detaily mikroorganizmov alebo bunkových štruktúr.
Presné optické parametre objektívov, konfiguráciu fázového kontrastu a ďalšie technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Binokulárny mikroskop s pozitívnym fázovým kontrastom, tmavým poľom a automatickou reguláciou osvetlenia
| Skupina produktu | Laboratórny mikroskop pre svetlé pole a fázový kontrast |
| Typ mikroskopu | Priamy |
| Svetlé pole | Áno |
| Fázový kontrast (pozitívny) | Áno |
| Tmavé pole (suché) | Áno |
| Jednoduchá polarizácia | Voliteľná |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné madlo | Áno |
| Typ tubusu | Binokulárny (Siedentopf) |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie tubusu | 360° |
| Aretačná skrutka okulárov | Áno |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Optický systém | 160 mm |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na oboch tubusoch |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Zväčšenie okulárov | 10× |
| Zorné číslo | 20 mm |
| Ukazovateľ | Voliteľný |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 21 mm |
| High Eye Point | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Typ objektívov | N-PLAN / W-PLAN PH |
| Závit objektívov | RMS |
| Štandardný rozsah zväčšenia | 40× – 1000× |
| Objektív 4× | N-PLAN 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 15,2 mm |
| Objektív 10× | W-PLAN PH 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 12,2 mm |
| Objektív 40× | W-PLAN PH 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,37 mm |
| Objektív 100× | W-PLAN PH 100× / 1,25; olejová imerzia; pracovná vzdialenosť 0,13 mm |
| Počet pozícií | 5 |
| Reverzné vyhotovenie | Áno |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie v ložiskách | Áno |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 150 × 139 mm |
| Posuvný mechanizmus | Rackless |
| Rozsah pohybu | 75 × 33 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Držiak preparátu | Áno |
| Počet preparátov | 1 |
| X-Y Vernierova stupnica | Áno |
| Presnosť Vernierovej stupnice | 0,1 mm |
| Typ | Abbe |
| Kontrastné režimy | Svetlé pole, fázový kontrast, tmavé pole (suché) |
| Počet pozícií | 5 (BF, 10×/20×, 40×, 100×, DF) |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Odnímateľný | Áno |
| Clona | Irisová |
| Centrovanie | Áno |
| Zaostrovanie kondenzora | Hrebeň a pastorok |
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Celkový zdvih hrubého zaostrovania | 25 mm |
| Zdvih jemného zaostrenia na jednu otáčku | 0,2 mm |
| Počet dielikov jemného zaostrenia | 100 |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 2 µm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Plochý ergonomický ovládač | Áno |
| Köhlerovo osvetlenie | Pevné (plné voliteľne) |
| Typ osvetlenia | X-LED |
| Verzia X-LED | X-LED3 |
| Výkon svetelného zdroja | 3,6 W |
| Regulácia jasu | Manuálna aj automatická (ALC) |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 300 K |
| Max. príkon | 6 W |
| Napájanie pre prechádzajúce osvetlenie | Externé |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100/240 Vac, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 6 Vdc 2,5 A |
| Výška | 405 mm |
| Šírka | 235 mm |
| Hĺbka | 370 mm |
| Hmotnosť produktu | 7,8 kg |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Imerzný olej (10 ml) | Áno |
| Nástroj na reguláciu tuhosti | Áno |
| Imbusový kľúč | Áno |
| Centrovačný teleskop | Áno |
| Zelený filter | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
| Doplňujúca informácia | Externý nabíjateľný batériový blok je voliteľný. |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu