Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Laboratórny biologický mikroskop OPTIKA B-293 je trinokulárny mikroskop navrhnutý pre presné pozorovanie biologických preparátov v jasnom poli. Vyznačuje sa kvalitnou planachromatickou optikou N-PLAN, robustnou mechanickou konštrukciou a stabilným LED osvetlením X-LED³ s fixným Köhlerovým nastavením. Trinokulárna hlavica umožňuje jednoduché pripojenie digitálnej kamery pre dokumentáciu mikroskopických preparátov.
Biologické a medicínske laboratóriá, univerzitné pracoviská, výučba histológie a cytológie, rutinné mikroskopické analýzy a digitálna dokumentácia biologických preparátov.
Trinokulárna hlavica umožňuje súčasné vizuálne pozorovanie preparátu a digitálnu dokumentáciu pomocou mikroskopickej kamery. Mikroskop je tak vhodný nielen na rutinné laboratórne analýzy, ale aj na archiváciu snímok, prezentácie alebo výučbu.
Presné optické parametre, konfiguráciu objektívov a kompletné technické špecifikácie nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Laboratórny trinokulárny biologický mikroskop s planachromatickými objektívmi N-PLAN, mechanickým stolíkom rackless a prechádzajúcim osvetlením X-LED³
| Svetlé pole | Áno |
| Tmavé pole | Voliteľné |
| Jednoduché polarizačné pozorovanie | Voliteľné |
| Typ mikroskopu | Priamy biologický mikroskop |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné držadlo | Áno |
| Typ hlavy | Trinokulárna, Siedentopf |
| Pomer rozdelenia svetla | 50 / 50 |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Aretačná skrutka okulárov | Áno |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Typ | WF 10× / 20 mm, High Eye Point |
| Zorné pole | 20 mm |
| Ukazovateľ | Voliteľný |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 21 mm |
| Gumené očnice | Áno |
| Počet pozícií | 4 |
| Typ | Reverzný revolver |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie | Na guľôčkových ložiskách |
| Závit objektívov | RMS |
| Optický systém | 160 mm |
| Typ objektívov | N-PLAN |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Celkové zväčšenie | 40× – 1000× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 15,2 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 5,5 mm |
| Objektív 40× | 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,45 mm |
| Objektív 100× | 100× / 1,25 (olej / voda); pracovná vzdialenosť 0,13 mm |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 150 × 139 mm |
| Mechanizmus posuvu | Rackless |
| Rozsah pohybu X-Y | 75 × 33 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Držiak preparátu | Áno |
| Počet preparátov | 1 |
| Vernierova stupnica X-Y | Áno |
| Presnosť Vernierovej stupnice | 0,1 mm |
| Typ | Abbe |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Centrovanie | Áno |
| Nastavenie výšky | Zaostriteľný |
| Clona | Irisová |
| Typ mechanizmu | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Celkový zdvih hrubého posuvu | 18 mm |
| Celkový zdvih jemného posuvu na 1 otočenie | 0,4 mm |
| Počet dielikov jemného posuvu | 100 |
| Rozlíšenie jemného posuvu | 4 µm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ | X-LED³ prechádzajúce osvetlenie |
| Výkon LED | 3,6 W |
| Regulácia intenzity | Áno |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Napájací zdroj | Externý adaptér |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC, 50 / 60 Hz |
| Výstupné napätie | 6 V DC |
| Typ konektora | Multi-plug (EU / UK / US) |
| Výška | 440 mm |
| Šírka | 235 mm |
| Hĺbka | 290 mm |
| Hmotnosť | cca 6,5 kg |
| Príslušenstvo | Protiprachový kryt, návod na použitie |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu