Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Biologický mikroskop OPTIKA B-159R-PL je profesionálny laboratórny mikroskop určený pre detailné pozorovanie biologických preparátov. Vďaka planachromatickým objektívom N-PLAN, presnému mechanickému stolíku a modernému LED osvetleniu X-LED¹ poskytuje ostrý obraz s vysokým kontrastom v celom zornom poli. Robustná konštrukcia a jednoduché ovládanie robia z tohto modelu spoľahlivý nástroj pre laboratóriá, školy aj rutinnú diagnostiku.
Biologické a medicínske laboratóriá, školské a univerzitné pracoviská, mikrobiologická analýza, histologické preparáty, rutinné pozorovanie biologických vzoriek a výučba mikroskopie.
Planachromatické objektívy N-PLAN minimalizujú optické skreslenie a zabezpečujú ostrý obraz v celej ploche zorného poľa. To je dôležité najmä pri analýze biologických preparátov, kde je potrebná vysoká presnosť pozorovania.
Presné optické parametre, konfiguráciu objektívov a kompletné technické špecifikácie nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Binokulárny biologický mikroskop s planachromatickými objektívmi N-PLAN, mechanickým stolíkom a prechádzajúcim LED osvetlením X-LED¹ s Li-Ion akumulátorom pre výučbové a laboratórne aplikácie
| Svetlé pole | Áno |
| Jednoduché polarizačné pozorovanie | Voliteľné |
| Typ mikroskopu | Priamy biologický mikroskop |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Transportné držadlo | Áno |
| Typ hlavy | Binokulárna (Siedentopf) |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Aretačná skrutka okulárov | Áno |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Typ | WF 10× / 18 mm, High Eye Point |
| Zorné pole | 18 mm |
| Ukazovateľ | Voliteľný |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 20 mm |
| Gumené očnice | Áno |
| Počet pozícií | 4 |
| Typ | Revolver na guľôčkových ložiskách |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Závit objektívov | RMS |
| Optický systém | 160 mm |
| Typ objektívov | N-PLAN planachromatické |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Celkové zväčšenie | 40× – 1000× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 15,2 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 5,5 mm |
| Objektív 40× | 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,45 mm |
| Objektív 100× | 100× / 1,25 (olej / voda); pracovná vzdialenosť 0,13 mm |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 125 × 116 mm |
| Mechanizmus posuvu | Ozubený hrebeň a pastorok |
| Rozsah pohybu X-Y | 70 × 30 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Držiak preparátu | Áno |
| Počet preparátov | 1 |
| Vernierova stupnica X-Y | Áno |
| Presnosť Vernierovej stupnice | 0,1 mm |
| Typ | Abbe |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Centrovanie | Predcentrovaný |
| Nastavenie výšky | Zaostriteľný |
| Clona | Irisová |
| Typ mechanizmu | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Celkový zdvih hrubého posuvu | 16 mm |
| Celkový zdvih jemného posuvu na 1 otočenie | 0,4 mm |
| Počet dielikov jemného posuvu | 100 |
| Rozlíšenie jemného posuvu | 4 µm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ | X-LED¹ prechádzajúce osvetlenie |
| Výkon svetelného zdroja | 1 W |
| Regulácia intenzity | Manuálna |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Max. príkon | 1,5 W |
| Napájací zdroj | Externý |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU / UK / US) |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC, 50 / 60 Hz |
| Výstupné napätie | 5 V DC / 500 mA |
| Akumulátor | Li-Ion batériový modul |
| Prevádzkový čas | až 15 h |
| Typ použitia | Biológia, medicínske laboratóriá, výučba |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu