Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Biologický mikroskop OPTIKA B-153 je spoľahlivý laboratórny prístroj určený pre výučbu, základný výskum a rutinné pozorovanie biologických preparátov v jasnom poli. Vyznačuje sa kvalitnou optikou s vysokokontrastnými achromatickými objektívmi, presným mechanickým stolíkom a úsporným LED osvetlením. Robustná konštrukcia a jednoduché ovládanie robia z tohto modelu ideálny mikroskop pre školské a vzdelávacie laboratóriá.
Pozorovanie biologických preparátov v jasnom poli (brightfield), výučba mikroskopie, školské laboratóriá, základná histológia, botanika, zoológia a rutinná kontrola mikroskopických vzoriek v laboratórnych podmienkach.
Stabilná kovová konštrukcia spolu s presným mechanickým stolíkom umožňuje plynulé a presné polohovanie preparátu. Koaxiálny systém zaostrovania zabezpečuje pohodlné ovládanie jednou rukou, zatiaľ čo LED osvetlenie poskytuje homogénne svetlo vhodné pre dlhodobé pozorovanie bez zahrievania preparátu.
Presné optické parametre, rozsah zväčšenia a detailné technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Biologický mikroskop pre rutinné laboratórne a vzdelávacie pozorovanie v prechádzajúcom svetle
| Skupina produktu | Biologický mikroskop |
| Typ konštrukcie | Priamy (upright) |
| Typ hlavice | Monokulárna |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavice | 360° |
| Optická dĺžka systému | 160 mm |
| Materiál tela | Tlakovo liaty hliník |
| Svetlé pole | Áno |
| Revolverový nosník | Štvornásobný, otočný na guľôčkových ložiskách |
| Závit objektívov | RMS |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Protiplesňová úprava optiky | Áno |
| Typ | WF 10× / 18 mm |
| Zorné číslo | 18 mm |
| Upevnenie | S poistnou skrutkou |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Typ objektívov | Achromatické s vysokým kontrastom (HC) |
| 4× | NA 0,10; pracovná vzdialenosť 18 mm |
| 10× | NA 0,25; pracovná vzdialenosť 7 mm |
| 40× | NA 0,65; pracovná vzdialenosť 0,53 mm |
| 60× | NA 0,85; pracovná vzdialenosť 0,45 mm |
| Celkové zväčšenie | 40× – 600× |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 125 × 116 mm |
| Rozsah posuvu X-Y | 70 × 30 mm |
| Vernierova stupnica | Na oboch osiach |
| Presnosť stupnice | 0,1 mm |
| Držiak preparátu | Pre jeden mikroskopický preparát |
| Typ | Abbe |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Centrovanie | Predcentrovaný |
| Zaostrovanie | Výškovo nastaviteľný |
| Clona | Irisová clona |
| Typ osvetlenia | Prechádzajúce svetlo (transmitted) |
| Zdroj svetla | X-LED |
| Typ LED | Biela LED |
| Výkon | 1 W |
| Regulácia intenzity | Manuálna |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Typ mechanizmu | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Celkový zdvih hrubého zaostrenia | 16 mm |
| Jemné zaostrenie | 0,4 mm na jednu otáčku |
| Rozlíšenie jemného posuvu | 4 µm |
| Koncový doraz | Áno |
| Nastavenie tuhosti | Áno |
| Typ napájania | Externý napájací adaptér |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC, 50/60 Hz |
| Výstup | 5 V DC / 500 mA |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ zástrčky | Multi-plug (EU / UK / US) |
| Výška | 350 mm |
| Šírka | 170 mm |
| Hĺbka | 320 mm |
| Hmotnosť | cca 4 kg |
| Dodávané príslušenstvo | Ochranný kryt proti prachu, nástroj na nastavenie tuhosti zaostrovania |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu