Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
OPTIKA B-152R-PL je moderný biologický mikroskop zo série B-150 určený pre školy, vzdelávacie laboratóriá a študentov prírodných vied. Vďaka kvalitnej N-PLAN optike, presnému mechanickému stolíku a úspornému LED osvetleniu poskytuje ostrý a kontrastný obraz biologických preparátov. Integrovaná Li-Ion batéria umožňuje dlhodobú prevádzku aj bez priameho napájania zo siete, čo zvyšuje mobilitu a flexibilitu používania.
Školské laboratóriá, výučba biológie a mikrobiológie, študentské experimenty, základné biologické a medicínske analýzy a pozorovanie mikroskopických preparátov.
Optický systém s planárnymi objektívmi N-PLAN a kondenzorom Abbe poskytuje rovnomerné osvetlenie a vysoký kontrast obrazu. LED zdroj svetla s farebnou teplotou približne 6300 K zabezpečuje stabilné osvetlenie preparátu aj pri dlhodobom pozorovaní.
Kompletné technické parametre mikroskopu OPTIKA B-152R-PL nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Monokulárny biologický mikroskop s planachromatickými objektívmi N-PLAN, mechanickým stolíkom a prechádzajúcim osvetlením X-LED¹ s možnosťou akumulátorovej prevádzky
| Svetlé pole | Áno |
| Typ mikroskopu | Priamy biologický mikroskop |
| Optický systém | Finite DIN 160 mm |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Typ hlavy | Monokulárna |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Fixácia okulára | Aretačná skrutka |
| Typ | WF 10× / 18 mm, High Eye Point |
| Zorné pole | 18 mm |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 20 mm |
| Počet pozícií | 4 |
| Typ | Reverzný revolver na guľôčkových ložiskách |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Závit objektívov | RMS |
| Typ objektívov | N-PLAN planachromatické |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Celkové zväčšenie | 40× – 400× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10 |
| Objektív 10× | 10× / 0,25 |
| Objektív 40× | 40× / 0,65 |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery | 125 × 116 mm |
| Rozsah pohybu X-Y | 70 × 30 mm |
| Vernierova stupnica | Áno |
| Presnosť stupnice | 0,1 mm |
| Držiak preparátu | Áno |
| Typ | Abbe |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Centrovanie | Predcentrovaný |
| Nastavenie výšky | Zaostriteľný |
| Clona | Irisová |
| Mechanizmus | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Bezpečnostný doraz | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ | X-LED¹ prechádzajúce osvetlenie |
| Výkon LED | 1 W |
| Regulácia intenzity | Áno |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Napájací zdroj | Externý adaptér |
| Napätie | 100 – 240 V AC / 5 V DC |
| Batéria | Li-ion nabíjateľná |
| Typ zástrčky | Multi-plug (EU / UK / US) |
| Použitie | Výučba biológie, školské a terénne laboratórne aplikácie |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu