Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Laboratórny polarizačný mikroskop OPTIKA B-150P-MRPL je špecializovaný mikroskop určený na pozorovanie vzoriek v jasnom poli aj v polarizovanom svetle. Kombinuje planachromatickú optiku N-PLAN, otočný kruhový stolík a integrovaný polarizačný systém, ktorý umožňuje analyzovať optické vlastnosti kryštalických materiálov a štruktúr. Stabilná konštrukcia a LED osvetlenie zabezpečujú spoľahlivú prevádzku v laboratóriách aj vo výučbe.
Mineralogické a geologické analýzy, štúdium kryštalických štruktúr, analýza materiálov v polarizovanom svetle, univerzitné laboratóriá, výučba optickej mikroskopie a základný materiálový výskum.
Polarizačný systém s otočným polarizátorom a vysúvateľným analyzátorom umožňuje analyzovať optické vlastnosti kryštalických materiálov a identifikovať štruktúrne rozdiely vo vzorkách. Otočný stolík zároveň umožňuje presnú orientáciu preparátu pri polarizačnom pozorovaní.
Presné optické parametre, konfiguráciu objektívov a kompletné technické špecifikácie nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Monokulárny polarizačný biologický mikroskop s planachromatickými objektívmi N-PLAN, otočným stolíkom a prechádzajúcim LED osvetlením X-LED¹ s akumulátorovým napájaním
| Svetlé pole | Áno |
| Pozorovanie v polarizovanom svetle | Áno |
| Typ mikroskopu | Priamy polarizačný mikroskop |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Typ hlavy | Monokulárna |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Aretačná skrutka okulára | Áno |
| Typ | WF 10× / 18 mm |
| Zorné pole | 18 mm |
| High Eye Point | Áno |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 20 mm |
| Počet pozícií | 4 |
| Uloženie | Na guľôčkových ložiskách |
| Závit objektívov | RMS |
| Typ objektívov | N-PLAN planachromatické |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Celkové zväčšenie | 40× – 400× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10 |
| Objektív 10× | 10× / 0,25 |
| Objektív 40× | 40× / 0,65 |
| Typ | Kruhový otočný stolík |
| Priemer | 120 mm |
| Otáčanie | 360° |
| Držiaky preparátu | Áno |
| Typ | Fixný kondenzor |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Clona | Irisová |
| Centrovanie | Predcentrovaný |
| Polarizátor | Otočný, výklopný |
| Analyzátor | Výsuvný |
| Mechanizmus | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Bezpečnostný doraz | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ | X-LED¹ prechádzajúce osvetlenie |
| Výkon LED | 1 W |
| Regulácia intenzity | Manuálna |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Napájací zdroj | Externý adaptér |
| Napätie | 100 – 240 V AC / 5 V DC |
| Akumulátor | Li-Ion |
| Prevádzkový čas | až 15 h |
| Typ zástrčky | Multi-plug (EU / UK / US) |
| Typ použitia | Výučba a základná polarizačná analýza |
| Typické aplikácie | Minerály, vlákna, transparentné polyméry, biologické rezy |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu