Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Laboratórny polarizačný mikroskop OPTIKA B-150P-BRPL je špecializovaný optický prístroj určený na pozorovanie vzoriek v polarizovanom svetle. Mikroskop kombinuje kvalitnú planachromatickú optiku N-PLAN, stabilnú mechanickú konštrukciu a polarizačný optický systém s otočným polarizátorom a analyzátorom. Je vhodný pre výučbu aj základný výskum v oblasti mineralógie, geológie alebo materiálových analýz.
Mineralogické a geologické analýzy, štúdium kryštalických štruktúr, analýza materiálov v polarizovanom svetle, univerzitné laboratóriá a výučba optickej mikroskopie.
Polarizačný systém umožňuje analyzovať optické vlastnosti kryštalických materiálov a identifikovať štruktúrne rozdiely vo vzorkách. Otočný polarizátor a vysúvateľný analyzátor poskytujú flexibilitu pri rôznych typoch polarizačných pozorovaní.
Presné optické parametre, konfiguráciu objektívov a kompletné technické špecifikácie nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Binokulárny polarizačný mikroskop s planachromatickými objektívmi N-PLAN, otočným stolíkom a prechádzajúcim LED osvetlením s akumulátorovým napájaním pre výučbové a laboratórne aplikácie
| Svetlé pole | Áno |
| Jednoduché polarizačné pozorovanie | Áno |
| Typ mikroskopu | Priamy polarizačný mikroskop |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Typ hlavy | Binokulárna, Siedentopf |
| Sklon tubusu | 30° |
| Otáčanie hlavy | 360° |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Aretačná skrutka okulárov | Áno |
| Vnútorný priemer tubusu | 23 mm |
| Typ | WF 10× / 18 mm |
| Zorné pole | 18 mm |
| Vysoký očný bod | Áno |
| Ukazovateľ | Voliteľný |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 20 mm |
| Počet pozícií | 4 |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie | Na guľôčkových ložiskách |
| Závit objektívov | RMS |
| Optický systém | 160 mm |
| Typ objektívov | N-PLAN |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Celkové zväčšenie | 40× – 400× |
| Objektív 4× | 4× / 0,10; pracovná vzdialenosť 15,2 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 5,5 mm |
| Objektív 40× | 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 0,45 mm |
| Typ | Kruhový stolík |
| Otáčanie | 360° |
| Priemer | 120 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Držiaky preparátu | Áno |
| Počet preparátov | 1 |
| Typ | Fixný |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Clona | Irisová |
| Centrovanie | Predcentrovaný |
| Typ mechanizmu | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Celkový zdvih hrubého posuvu | 16 mm |
| Celkový zdvih jemného posuvu na 1 otočenie | 0,4 mm |
| Počet dielikov jemného posuvu | 100 |
| Rozlíšenie jemného posuvu | 4 µm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ | X-LED prechádzajúce osvetlenie |
| Verzia X-LED | X-LED1 |
| Výkon LED | 1 W |
| Regulácia intenzity | Manuálna |
| Životnosť LED | > 65 000 h |
| Farebná teplota | 6300 K |
| Max. príkon | 1,5 W |
| Napájací zdroj | Externý |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC, 50 / 60 Hz |
| Výstupné napätie | 5 V DC / 500 mA |
| LED indikátor | Áno |
| Nabíjateľné batérie | Áno |
| Typ akumulátora | Li-ion akumulátorový blok |
| Prevádzkový čas na batériu | 15 h |
| Čas nabíjania | 6 h |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Nástroj na nastavenie tuhosti | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
| Výška | 350 mm |
| Šírka | 170 mm |
| Hĺbka | 320 mm |
| Hmotnosť | 4 kg |
| Polarizátor | Otočný, výklopný |
| Analyzátor | Fixný, výsuvný |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu