Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Metalografický trinokulárny mikroskop OPTIKA IM-5MET je profesionálny mikroskop určený na analýzu kovových a technických materiálov v odrazenom svetle. Robustná konštrukcia, presná optika IOS LWD U-PLAN MET a epi-osvetlenie s polarizačnými filtrami umožňujú detailné pozorovanie štruktúry kovov, zliatin a technických povrchov pri materiálovom výskume a kontrole kvality.
Metalografia, analýza štruktúry kovov a zliatin, kontrola kvality materiálov, priemyselné laboratóriá, výskumné pracoviská a univerzitné laboratóriá materiálového inžinierstva. Mikroskop je vhodný aj na analýzu povrchov, mikrotrhlín, vrstiev a metalografických výbrusov.
Mikroskop umožňuje výber z viacerých sérií metalografických objektívov IOS LWD U-PLAN MET podľa požiadaviek konkrétnej aplikácie. K dispozícii sú štandardné aj brightfield/darkfield (BD) objektívy pre detailnú analýzu štruktúry a povrchov materiálov.
Presné optické konfigurácie, dostupné objektívy a ďalšie technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Invertovaný trinokulárny metalografický mikroskop pre svetlé pole, tmavé pole a polarizačnú mikroskopiu
| Skupina produktu | Metalografický mikroskopický set |
| Typ mikroskopu | Invertovaný |
| Svetlé pole | Áno |
| Tmavé pole (incidentné) | Áno |
| Polarizačné pozorovanie | Áno |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Typ tubusu | Trinokulárny (Siedentopf) |
| Sklon tubusu | 45° |
| Rozdelenie svetla | 100/0 – 50/50 |
| Vnútorný priemer tubusu | 30 mm |
| Optický systém | Nekonečno (∞) |
| Interpupilárna vzdialenosť | 50 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Obojstranná |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Typ | WF 10× / FN 24 mm |
| Planárny typ | Áno |
| High Eye Point | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Výsuvné očnice | Áno |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 26 mm |
| Typ objektívov | IOS LWD U-PLAN MET |
| Závit objektívov | M26 |
| Štandardný rozsah zväčšenia | 50× – 1000× |
| Objektív 5× | 5× / 0,15; pracovná vzdialenosť 10,8 mm |
| Objektív 10× | 10× / 0,30; pracovná vzdialenosť 10 mm |
| Objektív 20× | 20× / 0,45; pracovná vzdialenosť 4 mm |
| Objektív 50× | 50× / 0,55; pracovná vzdialenosť 7,9 mm |
| Objektív 100× | 100× / 0,80 (suchý); pracovná vzdialenosť 2,1 mm |
| Počet pozícií | 5 |
| Reverzné vyhotovenie | Áno |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie v ložiskách | Áno |
| Slot pre DIC modul | Áno |
| Typ | Mechanický stolík |
| Rozmery | 240 × 250 mm |
| Pohyb X-Y | Presný mechanický posuv |
| Kovová vložka stolíka | Áno |
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Bezpečnostný doraz | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ osvetlenia | Halogén |
| Výkon lampy | 12 V / 100 W |
| Regulácia jasu | Plynulá |
| Poleová clona | Áno |
| Apertúrna clona | Áno |
| Polarizačné filtre | Polarizátor a analyzátor |
| Typ napájania | Externé |
| Vstupné napätie | 100 – 240 V AC, 50/60 Hz |
| Napájanie lampy | 12 V |
| Laboratórne použitie | Metalografia a materiálový výskum |
| Typ vzoriek | Nepriehľadné materiály (kovy, zliatiny, technické materiály) |
| Poznámka | Konfigurácia objektívov je voliteľná podľa požiadaviek používateľa. |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu a manuálu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu