Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Inverzný laboratórny mikroskop OPTIKA IM-5 je profesionálny trinokulárny mikroskop určený pre pozorovanie buniek a biologických vzoriek v jasnom poli aj vo fázovom kontraste. Vďaka optike IOS LWD s dlhou pracovnou vzdialenosťou, plnej Koehlerovej iluminácii a flexibilnej konfigurácii objektívov je ideálny pre prácu s bunkovými kultúrami, Petriho miskami a kultivačnými nádobami.
Bunkové kultúry, mikrobiológia, biotechnológia, farmaceutický výskum, molekulárna biológia a univerzitné laboratóriá. Inverzná konštrukcia umožňuje pozorovanie živých buniek priamo v kultivačných nádobách bez potreby prenášania vzorky na mikroskopické sklíčko.
Mikroskop podporuje široký výber objektívov IOS LWD vrátane planachromatických, semiapochromatických a fázovo-kontrastných objektívov. Táto flexibilita umožňuje optimálne prispôsobiť optickú konfiguráciu konkrétnym experimentálnym požiadavkám a typu pozorovaných buniek.
Presné technické parametre objektívov, pracovnú vzdialenosť a ďalšie optické vlastnosti nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Invertovaný trinokulárny mikroskop pre svetlé pole, fázový kontrast a tmavé pole
| Skupina produktu | Invertovaný laboratórny mikroskop |
| Typ mikroskopu | Invertovaný |
| Svetlé pole | Áno |
| Fázový kontrast (pozitívny) | Áno |
| Tmavé pole | Áno |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Typ tubusu | Trinokulárny (Siedentopf) |
| Rozdelenie svetla | 50 / 50 |
| Sklon tubusu | 45° |
| Aretačná skrutka okulárov | Áno |
| Vnútorný priemer tubusu | 30 mm |
| Optický systém | Nekonečno (∞) |
| Interpupilárna vzdialenosť | 50 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Áno |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Zväčšenie okulárov | 10× |
| Zorné číslo | 24 mm |
| Planárny typ | Áno |
| High Eye Point | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Výsuvné ochrany | Áno |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 26 mm |
| Závit objektívov | RMS |
| Štandardný rozsah zväčšenia | 40× – 600× |
| Objektív 4× | IOS LWD W-PLAN 4× / 0,13; pracovná vzdialenosť 10,4 mm |
| Objektív 40× | IOS LWD W-PLAN 40× / 0,60; pracovná vzdialenosť 3,1 mm |
| Objektív 60× | IOS LWD W-PLAN 60× / 0,70; pracovná vzdialenosť 1,7 mm |
| Voliteľný fázový objektív 4× | IOS LWD W-PLAN PH 4× / 0,13; pracovná vzdialenosť 10,4 mm |
| Voliteľný fázový objektív 10× | IOS LWD W-PLAN PH 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 7,3 mm |
| Voliteľný fázový objektív 20× | IOS LWD W-PLAN PH 20× / 0,40; pracovná vzdialenosť 6,8 mm |
| Voliteľný fázový objektív 40× | IOS LWD W-PLAN PH 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 3 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 4× | IOS LWD U-PLAN F 4× / 0,13; pracovná vzdialenosť 18,52 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 10× | IOS LWD U-PLAN F 10× / 0,30; pracovná vzdialenosť 7,11 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 20× | IOS LWD U-PLAN F 20× / 0,45; pracovná vzdialenosť 5,91 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 40× | IOS LWD U-PLAN F 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 1,61 mm |
| Voliteľný U-PLAN F objektív 60× | IOS LWD U-PLAN F 60× / 0,75; pracovná vzdialenosť 1,04 mm |
| Voliteľný U-PLAN F PH objektív 20× | IOS LWD U-PLAN F PH 20× / 0,45; pracovná vzdialenosť 5,91 mm |
| Voliteľný U-PLAN F PH objektív 40× | IOS LWD U-PLAN F PH 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 1,61 mm |
| Počet pozícií | 5 |
| Reverzné vyhotovenie | Áno |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie v ložiskách | Áno |
| Typ | Pevný stolík + prídavný mechanický stolík |
| Rozmery pevného stolíka | 215 × 250 mm |
| Rozmery so mechanickým stolíkom | 290 × 250 mm |
| Posuvný mechanizmus | Hrebeň a pastorok |
| Rozsah pohybu | 120 × 80 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Sklenená kruhová vložka | Áno |
| Kovová kruhová vložka | Áno |
| Držiak Petriho misky | 38 mm, 54 mm, 65 mm |
| Držiak Terasakiho platne | 96-jamková |
| Držiak pre 1 preparát | Áno |
| Držiak pre 2 preparáty | Voliteľný |
| Držiak Utermöhlovej komôrky | Voliteľný |
| Typ | Abbe |
| Vyhotovenie | Odnímateľný |
| Numerická apertura | 0,50 |
| Clona | Irisová |
| Posúvač pre fázový kontrast | BF, 4×/10×, 20×/40× |
| Posúvač pre tmavé pole (suché) | Áno |
| Predĺžená pracovná vzdialenosť | Áno |
| Pracovná vzdialenosť (LWD) | 28 mm |
| Rozšíriteľná pracovná vzdialenosť (LWD) | až do 220 mm |
| Centrovanie | Áno |
| Zaostrovanie kondenzora | Hrebeň a pastorok |
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Zdvih jemného zaostrenia na jednu otáčku | 0,2 mm |
| Počet dielikov jemného zaostrenia | 100 |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 2 µm |
| Horný doraz proti kontaktu objektívu so vzorkou | Áno |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Köhlerovo osvetlenie | Plné |
| Typ osvetlenia | X-LED |
| Verzia X-LED | X-LED8 |
| Výkon svetelného zdroja | 8 W |
| Regulácia jasu | Manuálna |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 300 K |
| Max. príkon | 13 W |
| ECO funkcia | Áno |
| LED indikátor | Áno |
| Napájanie pre prechádzajúce osvetlenie | Externé |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100/240 Vac, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 12 Vdc 5 A |
| Výška | 545 mm |
| Šírka | 290 mm |
| Hĺbka | 560 mm |
| Hmotnosť produktu | 10 kg |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Imbusový kľúč | Áno |
| Centrovačný teleskop | Áno |
| Zelený filter | Áno |
| LBD filter | Áno |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
| Doplňujúca informácia | Konfigurácia podporuje svetlé pole, fázový kontrast a tmavé pole. |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu