Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Inverzný laboratórny mikroskop OPTIKA IM-300 je profesionálny trinokulárny mikroskop určený na pozorovanie biologických vzoriek v jasnom poli a fázovom kontraste. Vďaka optike IOS LWD W-PLAN PH s dlhou pracovnou vzdialenosťou a stabilnému LED osvetleniu poskytuje spoľahlivý nástroj pre prácu s bunkovými kultúrami a živými preparátmi v moderných biologických laboratóriách.
Bunkové kultúry, mikrobiológia, biotechnológia, farmaceutický výskum, molekulárna biológia a univerzitné laboratóriá. Inverzná konštrukcia mikroskopu umožňuje pozorovanie vzoriek priamo v Petriho miskách, kultivačných nádobách a mikrotitračných platniach.
Fázový kontrast umožňuje pozorovanie transparentných biologických štruktúr bez nutnosti farbenia preparátu. Táto metóda je ideálna pri sledovaní živých buniek a dynamických biologických procesov, kde je potrebné zachovať prirodzený stav vzorky.
Presné optické parametre objektívov, rozsah zväčšenia a konfiguráciu fázového kontrastu nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Invertovaný trinokulárny mikroskop pre svetlé pole a fázový kontrast s IOS objektívmi s dlhou pracovnou vzdialenosťou
| Skupina produktu | Invertovaný laboratórny mikroskop |
| Typ mikroskopu | Invertovaný |
| Svetlé pole | Áno |
| Fázový kontrast (pozitívny) | Áno |
| Jednoduchá polarizácia | Voliteľná |
| Materiál konštrukcie | Tlakovo liaty hliník |
| Typ tubusu | Trinokulárny (Siedentopf) |
| Rozdelenie svetla | 100/0 – 50/50 |
| Sklon tubusu | 45° |
| Vnútorný priemer tubusu | 30 mm |
| Optický systém | Nekonečno (∞) |
| Interpupilárna vzdialenosť | 50 – 75 mm |
| Dioptrická korekcia | Na ľavom tubuse |
| Antifungálna úprava | Áno |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Zväčšenie okulárov | 10× |
| Zorné číslo | 22 mm |
| Planárny typ | Áno |
| Mikrometrická stupnica | Voliteľná |
| Priemer mikrometrického sklíčka | 26 mm |
| High Eye Point | Áno |
| Gumené očnice | Áno |
| Výsuvné ochrany | Áno |
| Typ objektívov | IOS LWD W-PLAN PH |
| Závit objektívov | RMS |
| Štandardný rozsah zväčšenia | 100× – 400× |
| Objektív 10× | 10× / 0,25; pracovná vzdialenosť 7,3 mm |
| Objektív 20× | 20× / 0,40; pracovná vzdialenosť 6,8 mm |
| Objektív 40× | 40× / 0,65; pracovná vzdialenosť 3,0 mm |
| Počet pozícií | 5 |
| Reverzné vyhotovenie | Áno |
| Obojsmerné otáčanie | Áno |
| Uloženie v ložiskách | Áno |
| Typ | Pevný stolík |
| Rozmery | 250 × 160 mm |
| Povrchová úprava | Antioderový náter |
| Sklenená kruhová vložka | Áno |
| Kovová kruhová vložka | Áno |
| Držiak Petriho misky | Voliteľný |
| Držiak Terasakiho platne | 96-jamková |
| Držiak pre 2 preparáty | Voliteľný |
| Držiak Utermöhlovej komôrky | Voliteľný |
| Mechanický stolík | Voliteľný; rozmery 250 × 230 mm, rozsah pohybu X–Y 120 × 80 mm |
| Typ | Abbe |
| Vyhotovenie | Odnímateľný |
| Numerická apertura | 0,30 |
| Clona | Irisová |
| Posúvač pre fázový kontrast | BF, 4×/10×, 20×/40× |
| Posúvač farebných filtrov | Áno |
| Predĺžená pracovná vzdialenosť | Áno |
| Pracovná vzdialenosť | 72 mm |
| Rozšíriteľná pracovná vzdialenosť | až do 150 mm |
| Typ zaostrovania | Koaxiálne hrubé a jemné |
| Režimy zaostrenia | Hrubé a jemné |
| Počet dielikov jemného zaostrenia | 100 |
| Zdvih jemného zaostrenia na jednu otáčku | 0,2 mm |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 2 µm |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Typ osvetlenia | X-LED |
| Verzia X-LED | X-LED8 |
| Výkon svetelného zdroja | 8 W |
| Regulácia jasu | Manuálna |
| Životnosť | > 65 000 hodín |
| Teplota chromatickosti | 6 300 K |
| Max. príkon | 13 W |
| Napájanie pre prechádzajúce osvetlenie | Externé |
| Konektor mikroskopu | Jack 2,1 mm |
| Typ sieťovej zástrčky | Multi-plug (EU, UK, US) |
| Vstupné napätie | 100/240 Vac, 50/60 Hz |
| Výstupné napätie | 6 Vdc 2,5 A |
| Výška | 495 mm |
| Šírka | 230 mm |
| Hĺbka | 540 mm |
| Hmotnosť produktu | 9 kg |
| Protiprachový kryt | Áno |
| Imbusový kľúč | Áno |
| Centrovačný teleskop | Áno |
| Zelený filter | Áno (IF550) |
| Návod na použitie | Digitálna verzia na stiahnutie |
| Doplňujúca informácia | K dispozícii sú kovové vymeniteľné vložky pre preparáty, Petriho misky, Terasakiho platne a multiwell platne (voliteľné). |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu