Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
MAGUS Bio D230T LCD je biologický trinokulárny mikroskop na laboratórne a výskumné pozorovania v oblasti medicíny, farmácie, súdneho lekárstva, biotechnológií atď. Je vhodný na pozorovanie plochých biologických priesvitných a priehľadných vzoriek: tenkých rezov a náterov. Je vybavený achromatickými objektívmi a halogénovou žiarovkou a na štúdium vzoriek sa používa technika mikroskopovania v prechádzajúcom svetle (pozorovanie svetelného poľa). Konštrukcia mikroskopu poskytuje možnosť inštalácie ďalšieho príslušenstva, ktoré umožňuje použitie ďalších mikroskopických techník: tmavé pole, fázový kontrast, polarizované svetlo.
Digitálna kamera
Kamera MAGUS CHD10 je vybavená 2 MP snímačom a vytvára realistické snímky v rozlíšení Full HD s rozlíšením 1920x1080 pixelov. Je to samostatná kamera, ktorá nevyžaduje pripojenie k počítaču ani inštaláciu ďalšieho softvéru. Kameru možno pripojiť priamo k televízoru, monitoru alebo projektoru. Rozhranie HDMI poskytuje vysokú a stabilnú rýchlosť prenosu z kamery na externú obrazovku. Video sa zaznamenáva rýchlosťou 60 snímok za sekundu. Kamera ponúka kombináciu vysokej snímkovej frekvencie (snímok za sekundu) a vysokej šírky pásma HDMI. Výsledkom je živý obraz, plynulý záznam bez zamŕzania a nulové oneskorenie medzi snímkami. Pri maximálnom rozlíšení produkt ponúka dobre vykreslené obrazy, bezchybne sa pohybujúce objekty a zobrazovanie bez oneskorenia.
Monitor
Monitory MAGUS MCD pracujú v kombinácii s kamerami MAGUS CHD a vytvárajú kompletný zobrazovací systém pre mikroskopy MAGUS.
Pripojenie ku kamere je prostredníctvom jej rozhrania HDMI. Monitor zobrazuje obraz v reálnom čase. Jeho displej IPS LCD má široký pozorovací uhol, vysoký jas a dobrý kontrast. Obraz nie je skreslený pri pohľade na obrazovku ani z veľkého uhla. Veľkosť obrazovky je 13,3'.
Monitor možno nainštalovať na vodorovný povrch pomocou sklopného stojana alebo ho možno namontovať priamo na fotoaparát či statív.
Optika
Trojhranná hlava má vertikálnu trubicu na montáž digitálneho fotoaparátu. Fotoaparát (nie je súčasťou dodávky) je vynikajúcim riešením na vytváranie digitálnych archívnych štúdií a výstup snímok na obrazovku externého monitora. Aby bolo možné prispôsobiť pozorovacie trubice výške používateľa, je k dispozícii možnosť otáčania o 360°. Ľavý tubus je vybavený krúžkom na nastavenie dioptrií.
Nosič veže objektívu je otočený dovnútra, takže priestor nad pracovným stolom zostáva voľný. Do vežového nosiča možno súčasne namontovať päť objektívov (4 objektívy sú súčasťou súpravy a piaty slot je ponechaný pre ďalší objektív). V základnej konfigurácii poskytujú objektívy s korekciou na nekonečno zväčšenie od 40 do 1000x. S voliteľnými okulármi možno hornú hranicu zväčšenia zvýšiť na 1500, 1600 alebo 2000x.
Osvetlenie
Halogénová žiarovka vytvára osvetlenie s teplým spektrom, ktoré znižuje namáhanie očí a je ideálne na dlhé hodiny práce s mikroskopom. Žiarovka má výkon 30 W, takže jas a kontrast prenášaného obrazu je vysoký bez ohľadu na typ objektívu alebo použitú techniku pozorovania.
Kondenzátor Abbe je výškovo nastaviteľný a dá sa vycentrovať. Osvetlenie sa ovláda nastavením clony a apertúry poľa a k dispozícii je možnosť nastavenia Köhlerovho osvetlenia na zlepšenie jasu obrazu. Kondenzátor má štrbinu na inštaláciu posuvníka na nastavenie fázového kontrastu alebo tmavého poľa, čo urýchľuje proces a uľahčuje prepínanie medzi rôznymi technikami mikroskopovania.
Pracovný stôl a zaostrovací mechanizmus
Na pracovnom stole nie je polohovací stojan. Je to výhoda mechanickej konštrukcie stolíka, pretože uľahčuje ovládanie mikroskopu. Vzorka sa môže na stolíku pohybovať plynulo. Mechanický nástavec je odnímateľný (možno ho odobrať na manuálne snímanie).
K dispozícii je hrubé a jemné nastavenie zaostrenia, pohyb zaostrovacieho gombíka je plynulý a jednoduchý a nevyžaduje si žiadnu ďalšiu námahu. Mechanizmus hrubého zaostrovania má aretačný gombík a nastavenie tuhosti. Zaostrovacie gombíky sú koaxiálne, umiestnené pre maximálne pohodlie počas dlhých hodín pozorovania a sú umiestnené na základni mikroskopu, takže si môžete pohodlne oprieť ruky o stôl.
Príslušenstvo
Aby ste maximalizovali možnosti mikroskopu MAGUS Bio 230T, môžete ho ďalej rozšíriť o niektoré príslušenstvo. Medzi ne môžu patriť okuláre a objektívy, digitálne fotoaparáty a kalibračné sklíčka, kondenzátory tmavého poľa, zariadenia na pozorovanie v polarizovanom svetle a mikroskopovanie s fázovým kontrastom.
Kľúčové vlastnosti mikroskopu:
Kľúčové vlastnosti fotoaparátu:
Obsah súpravy:
Dostupné na vyžiadanie:
| Značka | MAGUS |
| Záruka, Rok | 5 |
| EAN | 5905555017952 |
| Rozmery balenia (DxŠxV), cm | 43.1x27,1x63 |
| Hmotnosť zásielky, kg | 12.65 |
| Hlavica | trinokulárna |
| Uhol sklonu hlavice | 30° |
| Rozsah zväčšenia | od 800x do 1280x |
| Priemer tubusu oka v mm | 23.2 |
| Objektív | plochý achromatický s korekciou na nekonečno: 4x/0,1 10x/0,25 40xs/0,65 100xs/1,25 (ponorenie do oleja) parfokálna vzdialenosť 45 mm (*voliteľné: 20x/0,4) |
| Operačný držiak | pre 5 objektívov |
| Operačná vzdialenosť, mm | 18,89 (4x) 5,95 (10x) 0,775 (40xs) 0,36 (100xs) 2,61 (20xs) |
| Intrapupilárna vzdialenosť (IPD), mm | 48 - 75 |
| Stôl, mm | 180x150 |
| Výška stola podľa zaostrovacieho mechanizmu, mm | 75/50 |
| Dioptrická korekcia okulára, dioptrie | ±5 (na ľavom tubuse) |
| Kondenzátor | Kondenzátor s číselnou apertúrou Abbe 1,25, stredovo nastaviteľný, výškovo nastaviteľný, nastaviteľná apertúra, štrbina pre posuvník tmavého poľa a posuvník fázového kontrastu, uchytenie v tvare rybej kosti |
| Apertúra | nastaviteľná clona, nastaviteľná clona kondenzátora |
| Ostrenie | koaxiálne, hrubé zaostrovanie (21 mm, 39,8 mm/kruh, s aretačným gombíkom a gombíkom na nastavenie tuhosti) a jemné zaostrovanie (0,002 mm) |
| Regulácia jasu | áno |
| Typ svetelného zdroja | Halogénová žiarovka 12 V/30 W, G4 |
| Teplotný rozsah kamery, °C | 5 - 35 |
| Stupeň náročnosti montáže a inštalácie | komplikovaný |
| Umiestnenie svetelného zdroja | spodný |
| Hmotnosť, kg | 8 |
| Rozmery, mm | 200x436x400 |
| Senzor | SONY Starvis CMOS |
| Farebný/čiernobiely | Farebný |
| Megapixely | 2 |
| Maximálne rozlíšenie, px | 1920x1080 |
| Veľkosť snímača, mkm | 1/2,8'' (5,57x3,13 mm) |
| Veľkosť pixla, mkm | 2.9x2,9 |
| Citlivosť na svetlo | 1300 mV pri 1/30 s |
| Doba expozície | 0,04 ms - 1000 ms |
| Záznam videa | áno |
| Formát snímky | *.jpg |
| Spektrálny rozsah, nm | 380-650 (zabudovaný IR filter) |
| Typ uzávierky | ERS (elektronická rolovacia uzávierka) |
| Požiadavky na systém | Nie je potrebné pripojenie k počítaču |
| Typ montáže | C-držiak |
| Napájanie fotoaparátu | 12V sieťový adaptér, 1 A |
| Rozsah prevádzkovej teploty kamery, °C | -10 - 50 |
| Rozsah prevádzkovej vlhkosti, % | 30 - 80 |
| Softvér | HDMI: Integrovaný |
| == Oddeľovač=== | Monitor |
| Typ matice | IPS |
| Uhlopriečka displeja, palce | 13.3 |
| Rozlíšenie displeja, px | 1920x1080 (Full HD) |
| Pomer uhlov | 16:9 |
| Jas, cd/m² | 400 |
| Kontrast | 1000:1 |
| Horizontálny/vertikálny pozorovací uhol, ° | 178/178 |
| Veľkosť viditeľnej plochy obrazovky (šxv), mm | 295x165 |
| Rozstup pixelov (ŠxV), mm | 0,154x0,154 |
| Frekvencia optického zdroja, Hz | 60 |
| Životnosť podsvietenia LED, h | 50000 |
| Rozsah teploty kamery, °C | -15 - 55 |
| Rozsah prevádzkovej vlhkosti, % | 10 - 90 |
| Typ | biolog, svetelný/optický, digitálny |
| Hlavica | Gemelová hlavica (Seidentopf, otočná o 360°) |
| Zväčšenie, x | 40-1000 základná konfigurácia (*voliteľné: 40-1500/1600/2000) |
| Okuláre | 10x/18 mm, očný reliéf: 10 mm (*voliteľné: 15x/11 mm, 16x/11 mm 20x/11 mm) |
| Pracovný stôl, mm | dvoosý mechanický stôl, bez polohovacieho stojana |
| S osvetlením | halogénovým |
| Napájanie | 220±22 V, 50 Hz, striedavý prúd |
| Svetelné filtre | áno |
| Dodávateľné prídavné zariadenia | prístroj pre fázový kontrast (kondenzor a šošovky), kondenzor pre tmavé pole (pre suché šošovky alebo ponorené do oleja), polarizačné zariadenie (polarizátor a analyzátor) |
| Typ používateľa | skúsenejší používatelia, Profesionáli |
| Použiteľnosť | Laboratórium/medicína |
| Metódy pozorovania | Svetelné pole |
| Púzdro/kabel/taška v cene | Ochrana proti prachu |
| Konektory rozhrania | HDMI 1,4 |
| Pamäťová karta | SD do 32 GB |
| Doplnkové zariadenia | Myš (USB) |
| Miesto montáže | trinokulárny tubus, tubus okulára namiesto okulára |
| Formát videa | *.h264, *.mp4 |
| Telo | pevný hliník |
| Špecifikácie napájacieho adaptéra striedavého prúdu | Vstup: striedavý prúd 100-240 V, 50/60 Hz, výstup: DC 12 V/1 A |
| Počet zobrazovaných farieb | 16,7 m |
| Typ podsvietenej matice | LED |
| Rozhranie | HDMI |
| Napájanie | AC 110-220 V, DC 5-12 V/1 A (typ C) |
| Spotreba energie, W | 12 (max.) |
Laboratórny biologický mikroskop s trinokulárnou hlavicou, digitálnou kamerou a IPS monitorom
| Typ mikroskopu | Priamy mikroskop |
| Optický systém | Nekonečný (∞) |
| Typ hlavice | Trinokulárna |
| Typ tubusu | Siedentopf |
| Sklon hlavice | 30° |
| Otáčanie hlavice | 360° |
| Zväčšenie hlavice | 1× |
| Interpupilárna vzdialenosť | 48 – 75 mm |
| Priemer okulárového tubusu | 23,2 mm |
| Zobrazovacie pole | Flat-field |
| Svetlé pole | Áno |
| Tmavé pole | Voliteľné |
| Fluorescencia | Voliteľné |
| Polarizácia | Voliteľné |
| Fázový kontrast | Voliteľné |
| Štandardný okulár | 10× / 18 mm |
| Dioptrická korekcia | ±5 D (ľavý tubus) |
| Očný odstup | 10 mm |
| Voliteľné okuláre | 10×/20 s mierkou; 15×/11; 16×/11; 20×/11 |
| Optická koncepcia | Achromatické objektívy pre nekonečný systém |
| Parfokálna vzdialenosť | 45 mm |
| Revolverový nosník | 5-polohový |
| 4× | NA 0,10; pracovná vzdialenosť 18,89 mm |
| 10× | NA 0,25; pracovná vzdialenosť 5,95 mm |
| 40× | NA 0,65; pracovná vzdialenosť 0,775 mm |
| 100× (imerzný olej) | NA 1,25; pracovná vzdialenosť 0,36 mm |
| Voliteľné objektívy | 20× / NA 0,40; 60× / NA 0,80 |
| Pružinová ochrana | 40×, 60×, 100× |
| Celkové zväčšenie | 40× – 1000× (voliteľne 1500× / 1600× / 2000×) |
| Typ | Dvojvrstvový mechanický stolík |
| Rozmery stolíka | 180 × 150 mm |
| Rozsah posuvu X–Y | 75 × 50 mm |
| Typ | Abbe |
| Numerická apertura | 1,25 |
| Centrovanie | Nastaviteľné |
| Výškové nastavenie | Áno |
| Clona | Irisová clona |
| Slot pre moduly | Pre tmavé pole a fázový kontrast |
| Mechanizmus | Koaxiálne hrubé a jemné zaostrovanie |
| Zdvih hrubého zaostrenia | 21 mm |
| Posuv na otáčku | 39,8 mm |
| Rozlíšenie jemného zaostrenia | 2 µm |
| Regulácia tuhosti | Áno |
| Zámok zaostrenia | Áno |
| Typ osvetlenia | Prechádzajúce svetlo |
| Zdroj svetla | Halogénová žiarovka |
| Výkon | 12 V / 30 W |
| Senzor | SONY Starvis CMOS |
| Farebný režim | Color |
| Rozlíšenie | 1920 × 1080 px |
| Megapixely | 2 MP |
| Veľkosť senzora | 1/2.8" |
| Veľkosť pixelu | 2.9 × 2.9 µm |
| Snímková frekvencia | 60 fps (Full HD) |
| Rozhranie | HDMI 1.4 |
| Formát obrázkov | JPG |
| Formát videa | H.264, MP4 |
| Montáž | C-mount |
| Pamäťová karta | SD do 32 GB |
| Spektrálny rozsah | 380 – 650 nm |
| Napájanie | 12 V / 1 A |
| Typ panelu | IPS |
| Uhlopriečka | 13,3" |
| Rozlíšenie | 1920 × 1080 (Full HD) |
| Pomer strán | 16:9 |
| Jas | 400 cd/m² |
| Kontrast | 1000:1 |
| Pozorovacie uhly | 178° / 178° |
| Počet farieb | 16,7 milióna |
| Rozhranie | HDMI |
| Obnovovacia frekvencia | 60 Hz |
| Podsvietenie | LED |
| Životnosť podsvietenia | 50 000 h |
| Spotreba | 12 W (max.) |
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky