Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
ZEISS Conquest HD 8x42 je univerzálny binokulár navrhnutý pre prirodzené, stabilné a veľmi pohodlné pozorovanie v prírode. Vďaka 8-násobnému zväčšeniu ponúka mimoriadne stabilný obraz s veľkým zorným poľom, čo je ideálne na dlhšie sledovanie krajiny, zveri a pohybu v teréne.
Poľovníctvo, birdwatching, turistika, outdoor aktivity, pozorovanie krajiny a zveri na stredné vzdialenosti, kde je dôležitý prehľad a stabilita obrazu.
Oproti 10x verzii ponúka 8x42 výrazne pokojnejší obraz, čo oceníš najmä pri dlhšom sledovaní bez statívu alebo pri sledovaní pohybujúcich sa objektov.
Kombinácia 8x zväčšenia a 42 mm objektívov robí z tohto modelu jeden z najuniverzálnejších binokulárov v sérii ZEISS Conquest HD – vhodný na každodenné použitie počas celého roka.
Model je súčasťou série ZEISS Conquest HD, ktorá spája prémiovú optiku s robustnou konštrukciou pre náročné vonkajšie použitie.
Binokulárny ďalekohľad ZEISS Conquest HD 8x42 s HD optikou, ZEISS T* vrstvami a LotuTec® úpravou pre univerzálne použitie v prírode, poľovníctve a turistike
| Typ | Binokulárny |
| Hranolový systém | Roof hranoly Schmidt-Pechan |
| Telo | Horčíková / hliníková zliatina, pogumované |
| Plnenie | Dusík (proti zahmlievaniu) |
| Vodotesnosť | 400 mbar |
| Zväčšenie | 8× |
| Priemer objektívu | 42 mm |
| Výstupná pupila | 5,25 mm |
| Súmrakový faktor | 18,3 |
| Zorné pole na 1000 m | 128 m |
| Zorný uhol | 7,3° |
| Očný reliéf | 18 mm |
| Minimálna zaostrovacia vzdialenosť | cca 2 m |
| Dioptrická korekcia | ±4 dpt |
| Interpupilárna vzdialenosť | 54 – 74 mm |
| Optické vrstvy | ZEISS T* multicoating, LotuTec® |
| Priepustnosť svetla | cca 90 % |
| Pre nositeľov okuliarov | Áno, otočné očnice s viacerými polohami |
| Zaostrovanie | Centrálne koliesko |
| Blízka vzdialenosť ostrenia | cca 2 m |
| Dĺžka | 150 mm |
| Šírka | 120 mm |
| Výška | 50 mm |
| Hmotnosť | cca 750–795 g |
| Príslušenstvo | Popruh, krytky objektívov a okulárov, puzdro, čistiaca handrička |
Technické údaje vychádzajú z oficiálnej dokumentácie ZEISS.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.