- Všetko o produkte
- Popis
- Parametre
Popis
Ďalekohľad Levenhuk Karma BASE 8x42.
Optika využíva kompaktné strechové hranoly a objektívy zo skla BK-7. Vďaka viacvrstvovým optickým povrchom tento binokulárny ďalekohľad prenáša jasný a sýty obraz aj pri slabom osvetlení. Obraz má prirodzené podanie farieb a vysoký kontrast. Zaostrenie sa nastavuje pomocou centrálneho zaostrovacieho kolieska; dioptrická korekcia umožňuje prispôsobiť optiku pozorovateľom s nedokonalým zrakom. Poloha vysúvacích skrutkovacích ("twist-up") okulárov je variabilná
Dalekohľad možno namontovať na statív, pretože telo má špeciálny závit na pripojenie adaptéra. Telo ďalekohľadu je vyrobené z kvalitného odolného plastu
Kľúčové vlastnosti
- Binokulárny ďalekohľad so strechovými hranolmi na lov, kempovanie a skúmanie divokej prírody.
- Optika vyrobená zo skla BK-7 a chránená niekoľkými vrstvami antireflexnej vrstvy.
- Minimálna zaostrovacia vzdialenosť 2,5 metra na pozorovanie blízkych objektov.
- Široké zorné pole a 8-násobné zväčšenie.
- Dioptrická korekcia a twist-up okuláre.
- Možnosť montáže na statív.
Technické parametre
Kompaktný strešný binokulár s viacvrstvovou optikou a dusíkovou výplňou pre cestovanie a pozorovanie vtáctva
Kategória
| Skupina produktu | Binokulár |
| Veľkostná trieda | Kompaktný |
| Určenie | Cestovanie, pozorovanie vtáctva |
Konštrukcia
| Typ hranolov | Strešné hranoly |
| Typ zaostrovania | Centrálne |
| Očnice | Gumové |
| Telo | Pogumované |
| Výplň tela | Dusík |
| Hermetické vyhotovenie | Áno |
Optika
| Zväčšenie | 10× |
| Priemer objektívu | 25 mm |
| Materiál optiky | BaK-4 |
| Optická sústava okulára | 3 prvky v 3 skupinách |
| Povrchová úprava optiky | Viacnásobne vrstvená, strieborná vrstva bez fázovej korekcie |
| Výstupná pupila | 2,5 mm |
| Očný reliéf | 10 mm |
| Rozlišovacia hranica | 8,6″ |
| Súmrakový faktor | 15,8 |
| Relatívna svetelnosť | 5,8 |
Zorné pole
| Zorné pole | 3,6° |
| Zorné pole na 1000 m | 110 m |
| Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť | 6 m |
Ergonómia a nastavenie
| Dioptrická korekcia okulára | ±4 dpt |
| Interpupilárna vzdialenosť | 56 – 72 mm |
Odolnosť
| Vodotesnosť | Áno |
| Odolnosť voči vlhkosti | Áno |
| Hermetické utesnenie | Áno |
| Prevádzkový teplotný rozsah | −15 °C až +60 °C |
Balenie a hmotnosť
| Rozmery balenia | 15 × 15 × 7 cm |
| Prepravná hmotnosť | 0,56 kg |
| Puzdro v balení | Áno |
| Typ puzdra | Puzdro |
Informácie o produkte
| EAN | 5905555000596 |
Technické údaje spracované striktne podľa dodaného datasheetu.