Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Leica Geovid Pro 8x42 v klasickom olivovo-zelenom prevedení je technologickým vrcholom modernej poľovníckej optiky. Tento inteligentný binokulár spája legendárnu ergonómiu Leica s najvyspelejším balistickým počítačom Applied Ballistics® na svete. Je navrhnutý pre lovcov, ktorí ctia tradíciu diskrétneho maskovania, no zároveň vyžadujú absolútnu presnosť, bleskové meranie a revolučnú GPS navigáciu pri dohľadaní zveri.
Profesionálny lov v horách a lesoch, stalking (posliedka), lukostreľba a športová streľba, kde je kritické bleskovo určiť balistickú korekciu a následne presne lokalizovať miesto zásahu pomocou digitálneho asistenta.
Geovid Pro 8x42 Green Edition nie je len ďalekohľad, je to váš digitálny partner v teréne. Vďaka novej aplikácii Leica Ballistics App 2.0 si nastavíte vlastné profily munície v priebehu pár sekúnd cez Bluetooth. To, čo ho však robí výnimočným, je schopnosť spracovať obrovské množstvo dát a poskytnúť vám výsledok, ktorému môžete veriť aj pri streľbe na veľké vzdialenosti v členitom teréne. S funkciou ProTrack™ navyše končí éra neistoty pri dohľadaní – váš ďalekohľad vám presne ukáže cestu k cieľu. S Leica Geovid Pro získavate technologickú prevahu zabalenú do legendárnej odolnosti a štýlu.
Presné technické údaje, možnosti upgradu na verziu Applied Ballistics Elite a kompletný obsah balenia nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Univerzálny binokulár s laserovým diaľkomerom a balistickým systémom Applied Ballistics pre poľovníctvo a pozorovanie v teréne
| Typ | Binokulár s diaľkomerom |
| Hranolový systém | Perger-Porro |
| Optické vrstvy | HDC® multicoating, AquaDura® |
| Prepustnosť svetla | cca 91 % |
| Telo | Horčíková zliatina, plnené dusíkom |
| Vodotesnosť | Áno |
| Zväčšenie | 8× |
| Priemer objektívu | 42 mm |
| Výstupná pupila | 5,25 mm |
| Súmrakový faktor | 18,3 |
| Zorné pole na 1000 m | 130 m |
| Zorné pole (pre nositeľov okuliarov) | >118 m |
| Uhol zorného poľa | 7,3° |
| Očný reliéf | 18 mm |
| Minimálna zaostrovacia vzdialenosť | cca 5 m |
| Interpupilárna vzdialenosť | 56 – 74 mm |
| Dioptrická korekcia | ±4 dpt |
| Vhodné pre okuliare | Áno |
| Očnice | Otočné, výsuvné, odnímateľné, 4 polohy |
| Zaostrovanie | Vnútorné, centrálne |
| Typ | Laserový diaľkomer |
| Laser | Trieda 1, neviditeľný (EN/FDA) |
| Divergencia lúča | 1,8 × 0,8 mrad |
| Dosah merania | 10 – cca 2500 m |
| EHR | Áno |
| Presnosť | ±0,5 m do 200 m; ±1 m do 400 m; ±0,5 % nad 400 m |
| Čas merania | max. 0,3 s |
| Režimy | Single, Scan |
| Prepínanie jednotiek | m / yd |
| Balistický systém | Applied Ballistics Ultralight™ (upgrade na Elite možný) |
| Korekcie | EHR, holdover, kliky |
| Korekcia vetra | Nie (externé zariadenia) |
| Senzory | Teplota, tlak, uhol |
| Bluetooth | Áno |
| Aplikácia | Leica Ballistics App |
| Tracking | Leica ProTrack (LPT™) |
| Displej | LED, 4-miestny, automatická regulácia jasu |
| Napájanie | 1 × CR2, 3 V |
| Výdrž | cca 2000 meraní |
| Obsah balenia | Neoprénový popruh, krytky objektívov, krytky okulárov, puzdro Cordura, čistiaca handrička, batéria, rýchly návod |
| Rozmery | cca 125 × 70 × 174 mm |
| Hmotnosť | cca 970 g |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu