Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Vortex Viper HD 8x42 je prémiový binokulárny ďalekohľad určený pre poľovníkov, pozorovateľov prírody a outdoorových používateľov, ktorí požadujú špičkový obraz, široký prehľad a odolnú konštrukciu do terénu. Vďaka HD optickému systému, kvalitným vrstvám šošoviek, 8× zväčšeniu a ľahkému ergonomickému telu ponúka výbornú rovnováhu medzi detailom, stabilitou obrazu a komfortom pri dlhom pozorovaní.
Poľovníctvo, pozorovanie zveri, sledovanie vtáctva, turistika, outdoorové aktivity, monitoring krajiny, cestovanie a každodenné pozorovanie na krátke až stredné vzdialenosti, kde je dôležitý široký prehľad a vysoká kvalita obrazu.
Viper HD 8x42 je vhodný pre používateľov, ktorí potrebujú rýchlo nájsť objekt v krajine a pohodlne ho sledovať bez nadmerného chvenia obrazu. 8× zväčšenie ponúka výbornú stabilitu pri pozorovaní z ruky a široký prehľad pri love, turistike aj sledovaní prírody.
HD optický systém, ochranné vrstvy ArmorTek, pogumované telo a vodotesné prevedenie robia z modelu Viper HD 8x42 spoľahlivého spoločníka do každého počasia. Je navrhnutý pre používateľov, ktorí chcú vyššiu optickú kvalitu, komfort a odolnosť v praktickom binokulárnom formáte.
Vortex Viper HD 8x42 je prémiový binokulárny ďalekohľad pre používateľov, ktorí hľadajú ostrý HD obraz, široké zorné pole, stabilné 8× priblíženie, ľahkú konštrukciu a spoľahlivé prevedenie vhodné na lov, turistiku aj pozorovanie prírody.
Čo nájdete v balení
Výkonný ďalekohľad Vortex Viper HD 8x42 s 8× zväčšením, 42 mm objektívmi, optickým systémom HD, prémiovými antireflexnými vrstvami XR Plus, dielektrickými a fázovo korigovanými hranolmi, širokým zorným poľom, centrálnym zaostrovaním, uzamykateľnou dioptrickou korekciou, pogumovaným telom a odolným vodotesným, hmluvzdorným a nárazuvzdorným vyhotovením pre poľovníctvo, pozorovanie prírody a náročné outdoorové použitie
| Typ | Ďalekohľad |
| Určenie | Poľovníctvo, pozorovanie prírody a outdoorové použitie |
| Konštrukcia | Roof Prism |
| Kĺb | True Open Hinge |
| Telo | Odolné pogumované telo |
| Pogumovanie | Áno, protišmyková ochranná vrstva |
| Nastaviteľné očnice | Áno |
| Dioptrická korekcia | Áno, uzamykateľná, na pravom okulári |
| Zaostrovanie | Stredové zaostrovacie koliesko |
| Statívový adaptér | Kompatibilný so statívovým adaptérom |
| Vodotesnosť | Áno |
| Hmluvzdornosť | Áno, argónom plnené telo |
| Odolnosť voči nárazom | Áno |
| Zväčšenie | 8× |
| Priemer objektívu | 42 mm |
| Optický systém | HD Optical System |
| Povrchová úprava šošoviek | XR Plus Lens Coatings |
| Ochranná vrstva šošoviek | ArmorTek |
| Typ hranola | Roof Prism |
| Povrchová úprava hranolov | Dielectric Prism Coatings, Phase Correction |
| Očný reliéf | 18,0 mm |
| Minimálna zaostrovacia vzdialenosť | 6,0 ft / cca 1,8 m |
| Medziočnicová vzdialenosť | 55 – 74 mm |
| Lineárne zorné pole | 409 ft na 1000 yd |
| Zorné pole na 1000 m | cca 136 m |
| Uhlové zorné pole | 7,8° |
| HD obraz | Áno |
| Vysoká priepustnosť svetla | Áno |
| Verné podanie farieb | Áno |
| Ostrosť od okraja po okraj | Áno |
| Vysoký kontrast obrazu | Áno |
| HD optický systém | Áno |
| Prémiové antireflexné vrstvy | Áno, XR Plus Lens Coatings |
| Dielektrické vrstvy hranolov | Áno |
| Fázová korekcia hranolov | Áno |
| Stredové zaostrovanie | Áno |
| Nastavenie pre používateľov s okuliarmi | Áno, pomocou nastaviteľných očnic |
| Uzamykateľné dioptrické nastavenie | Áno |
| Ergonomický otvorený kĺb | Áno |
| Protišmykový úchop | Áno |
| Použitie na statíve | Áno, s kompatibilným adaptérom |
| Výška | 5,6" / cca 142 mm |
| Šírka | 4,9" / cca 124 mm |
| Hmotnosť | 24,5 oz / cca 695 g |
Technické údaje vychádzajú z oficiálnej dokumentácie Vortex.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu