Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Leica Ultravid 10x50 HD-Plus predstavuje absolútny vrchol v kategórii vysokovýkonných binokulárov pre pozorovanie na veľké vzdialenosti za zhoršených svetelných podmienok. Kombinácia silného 10-násobného zväčšenia a masívnych 50 mm objektívov so sklami Schott HT prináša fascinujúci jas a detail, ktorý oceníte pri love, ornitológii či profesionálnom sledovaní prírody od úsvitu až do neskorej noci.
Detailné pozorovanie a oboznávanie zveri na veľké vzdialenosti v otvorenom teréne, poľovníctvo za hlbokého súmraku, horská turistika a sledovanie plachých živočíchov, kde je potrebný maximálny svetelný zisk.
Model 10x50 HD-Plus je navrhnutý tak, aby posunul hranice pozorovania. Vďaka pokročilým antireflexným vrstvám a fázovej korekcii na hranoloch eliminuje nežiaduce odlesky a poskytuje plastický obraz s vysokým rozlíšením. Napriek veľkým objektívom si binokulár zachováva výbornú ergonómiu a vyváženie, čo umožňuje stabilné držanie aj pri silnejšom 10-násobnom priblížení. Je to investícia do optiky, ktorá vám otvorí nové detaily aj v momentoch, kedy ostatné ďalekohľady už vidia len tmu.
Presné optické parametre, hmotnosť a kompletný obsah balenia nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Binokulárny ďalekohľad s roof hranolmi, HDC™ vrstvami a AquaDura™ úpravou pre detailné pozorovanie na dlhšiu vzdialenosť
| Typ | Binokulárny |
| Hranolový systém | Roof hranoly, P40 fázová korekcia, HighLux-System HLS™ |
| Telo | Horčíková zliatina, plnené dusíkom |
| Vodotesnosť | Do 5 m |
| Zväčšenie | 10× |
| Priemer objektívu | 50 mm |
| Výstupná pupila | 5,0 mm |
| Súmrakový faktor | 22,4 |
| Zorné pole na 1000 m | 117 m |
| Uhol zorného poľa | 6,7° |
| Očný reliéf | 15 mm |
| Minimálna zaostrovacia vzdialenosť | cca 3,3 m |
| Dioptrická korekcia | ±4 dpt |
| ADC™ | Áno (automatická dioptrická kompenzácia) |
| Interpupilárna vzdialenosť | 58 – 74 mm |
| Pre nositeľov okuliarov | Áno, odnímateľné očnice, 4 aretačné polohy |
| Zaostrovanie | Vnútorné, centrálne |
| Rozmery | 125 × 178 × 70 mm |
| Hmotnosť | cca 1000 g |
| Príslušenstvo | Neoprénový popruh, krytky okulárov, ochranné krytky objektívov, Cordura puzdro |
Technické údaje podľa oficiálneho datasheetu výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu