Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Okulár SkyWatcher Nirvana-ES UWA 82° 4 mm (1,25") je prémiový ultraširokouhlý okulár určený pre extrémne vysoké zväčšenia a maximálne pohlcujúci vizuálny zážitok. Vďaka 82° zdanlivému zornému poľu, pokročilej 7-člennej optickej konštrukcii a výbornému kontrastu je ideálny pre detailné pozorovanie Mesiaca, planét a kompaktných objektov hlbokého vesmíru.
Vysokozväčšujúce pozorovanie Mesiaca, planét, dvojhviezd, planetárnych hmlovín, detailné štúdium atmosférických pásov planét a „spacewalk“ wide-angle pozorovanie pri maximálnych výkonoch teleskopu.
Nirvana-ES UWA 82° 4 mm je určený pre používateľov, ktorí chcú využiť maximum rozlišovacej schopnosti svojho teleskopu a zároveň si zachovať pohodlný, širokouhlý a vysoko kontrastný obraz. Predstavuje špičkový výkon vo svojej cenovej kategórii.
Presné optické parametre, vhodnosť podľa ohniskovej vzdialenosti teleskopu a kompatibilitu nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Nirvana 4 mm UWA – ultraširokouhlý 82° okulár pre extrémne vysoké zväčšenie a maximálne detailné planetárne pozorovanie
| Typ | Okulár |
| Konštrukcia | UWA (Ultra Wide Angle) |
| Séria | Nirvana |
| Ohnisková vzdialenosť | 4 mm |
| Zdanlivé zorné pole | 82° |
| Očný reliéf | 12 mm |
| Počet šošoviek | 7 |
| Počet skupín | 4 |
| Optické vrstvy | Broadband multi-coating |
| Upínací priemer | 1,25″ |
| Hmotnosť | 200 g |
| Očnica | Sklopná / nastaviteľná |
| Filter závit | Áno |
| Plnenie inertným plynom | Nie |
| Určenie | Mesiac, planéty, dvojhviezdy, extrémne detailné vysokozväčšovacie pozorovanie |
| Charakter obrazu | Extrémne široké 82° pole pri veľmi vysokom zväčšení, „spacewalk“ efekt, dlhšie sledovanie objektu |
| Výhoda | Špičkové riešenie pre Dobsony a manuálne montáže pri vysokých zväčšeniach |
| Planetárne pozorovanie | Výborné |
| Dvojhviezdy | Áno |
| Dobson montáže | Výborné |
| Seeing nároky | Vysoké (vyžaduje stabilnú atmosféru) |
Technické údaje podľa poskytnutého datasheetu. 4 mm okulár je určený hlavne pre kvalitnú optiku a výborné seeing podmienky.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu