Oficiálna záruka výrobcu
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Produkty si môžete osobne pozrieť a vybrané modely aj vyskúšať priamo v showroome.
Okulár Nirvana-ES UWA 82° 10 mm 1,25" je prémiový ultraširokouhlý okulár navrhnutý pre mimoriadne pohlcujúce astronomické pozorovanie. Vďaka obrovskému zdanlivému zornému poľu 82°, vysokej ostrosti a výbornému kontrastu poskytuje pôsobivý „spacewalk“ efekt pri pozorovaní deep-sky objektov aj planét.
Pozorovanie deep-sky objektov, hviezdokôp, galaxií, hmlovín, planét, Mesiaca a širokouhlé vizuálne pozorovanie s vysokým komfortom.
Nirvana-ES UWA 82° 10 mm prináša výnimočný vizuálny zážitok porovnateľný s výrazne drahšími okulármi. Kombinácia extrémne širokého poľa, vysokej ostrosti a komfortného používania z neho robí ideálny okulár pre používateľov, ktorí chcú z pozorovania vyťažiť maximum.
Presné optické parametre, kompatibilitu a technické údaje nájdete nižšie v sekcii Technické parametre.
Širokouhlý okulár UWA 10 mm zo série Nirvana s extrémnym 82° zorným poľom – vhodný na detailné pozorovanie deep-sky objektov, Mesiaca a planét.
| Typ | Okulár |
| Konštrukcia | UWA (Ultra Wide Angle) |
| Séria | Nirvana |
| Ohnisková vzdialenosť | 10 mm |
| Zdanlivé zorné pole | 82° |
| Vzdialenosť výstupnej pupily (Eye Relief) | 12 mm |
| Počet šošoviek | 7 |
| Počet skupín | 4 |
| Antireflexná úprava | Broadband multi-coating (viacvrstvová širokopásmová) |
| Pripojenie k teleskopu | 1,25" |
| Nastaviteľná očnica | Áno (sklopná) |
| Závit pre filtre | Áno |
| Plynová výplň | Nie |
| Hmotnosť | 200 g |
| Deep-sky objekty | Áno (široké pole) |
| Mesiac a planéty | Áno (detailné pozorovanie) |
| Vizuálny komfort | Veľmi široké zorné pole pre „spacewalk“ efekt |
Technické údaje podľa výrobcu.
Pri odbornej optike je dôležitý nielen samotný produkt, ale aj správny výber podľa použitia, overený pôvod, dostupnosť a technická podpora po nákupe.
Produkty dodávame z oficiálnej distribúcie so zárukou výrobcu a podporou autorizovaného predajcu.
Vybrané produkty si môžete pozrieť, porovnať alebo rezervovať osobne v našom showroome v Bratislave.
Pomôžeme s výberom vhodného prístroja podľa použitia, parametrov a požiadaviek na prax.
Nenašli sa žiadne príspevky
Povedzte nám o tom niečo a pomôžte ostatným urobiť správne rozhodnutie
Napísať recenziu